Pánské kabely a tašky Louis Vuitton: kolekce jaro léto 2013

Luxusní značka Louis Vuitton pokračuje v prezentaci své nové kolekce, která je určena na jaro a léto 2013.

Luxusní značka Louis Vuitton pokračuje v prezentaci své nové kolekce, která je určena na jaro a léto 2013. Před časem jsme si ukázali novou kolekci dámských kabelek a tašek Louis Vuitton, které byly inspirovány uměleckým dílem Daniele Burena – a ve stejném duchu se nese také kolekce tašek a kabelek od LV pro pány.

 

Šachovnice (Damier) od Louis Vuitton

Na první pohled pozornost upoutá (tak jako u celé kolekce LV pro jaro a léto 2013) všudypřítomný čtvercový motiv, který nahradil loňskou hravou dekorativnost. V loňských modelech byly ještě používány přírodní motivy, na rozdíl od přísné geometrické symetrie a abstrakce, která se uplatňuje v módních kolekcích Louis Vuitton pro jaro a léto letošního roku.

Šachovnicový vzor ale není pro Louis Vuitton žádné novum. LV ho používá již od roku 1888 a svou roli sehrál také u zrodu loga této značky s monogramem LV. Není proto divu, že anglické slovo Damier (v překladu šachovnice) se často objevuje v názvech mnoha módních řad od Louis Vuitton. A letošní kolekce pánských zavazadel není výjimkou: Damier Challenge, Damier Ebene, Damier Infini.

Produkty značky LV vynikají špičkovou kvalitou a exkluzivností. U tašek Louis Vuitton jsou tradičně použity kvalitní textilní materiály, přírodní kůže i syntetické materiály (nylon), které jsou kombinovány s kovovými přezkami.

Batohy na záda, kabely na iPad, zavazadla na jachtu

Kteří muži si koupí tašku od Louis Vuitton? Nabídka je poměrně široká, takže v ní možná každý muž najde to, co preferuje ...jen na to stačí mít dostatek peněz.

Damier Challenge

Tašky a zavazadla od Louis Vuitton nebudou nejspíše vyhledávat ti muži, kteří se rádi toulají po horách s batůžkem na zádech (nebo ušmudlaným chlebníkem po boku) a ze zásady přespávají pod širákem. I když v nabídce batohů od Louis Vuitton najdeme i tento typ zavazadel. Např. nylonový batoh Damier Challenge Messenger, který je nejen velmi pevný, ale dokonce vodě odolný, takže jako turistický batoh dobře použitelný. S cenou kolem 3.000 dolarů by ale v českém kempu někde u rybníku Bahňáku vypadal asi poněkud nepatřičně. A kdo ví, jak dlouho by tam vydržel, než by ho někdo „omylem přibral a z nepozornosti odnesl s sebou pryč“.

Damier Ebene

Hlavní zacílení tašek a kabelek značky Louis Vuitton je ale přeci jen jiné. Jsou to příruční tašky, kabely na notebook nebo iPad. Není se co divit: Tablet se mezi mužskou populací těší stále větší popularitě, a proto museli na tento trend zareagovat i módní veličiny formátu Louis Vuitton.

Damier Infini

Nedílnou součást kolekce pánských tašek od Louis Vuitton tvoří luxusní cestovní zavazadla, která se mnohem více než na hory hodí na palubu letadla či ještě lépe na palubu jachty. A věřte, že na takové luxusní výletní jachtě se zavazadla značky Louis Vuitton se svou cenou přesahující i 10.000 dolarů za „kufřík“ cítí nejvíce jako ryby ve vodě.

Michaela Nová | 13. 03. 2013, aktualizováno: 20. 03. 2020
Pánské kabely a tašky Louis Vuitton: kolekce jaro léto 2013
Pánské kabely a tašky Louis Vuitton: kolekce jaro léto 2013

Štítky: