Chinos kalhoty

Chinos kalhoty.

Chinos kalhoty jsou módní casual kalhoty, které rádi oblékají všichni, kteří preferují ležérní styl a uvolněný outfit, ale zároveň s oblibou balancují na hranici formálního stylu, rádi si s ním hrají a kombinují jej např. se stylem streetovým.

Chino kalhoty se v kombinaci s odpovídajícími botami dají dokonce nosit jako vyloženě formální kalhoty, např. na pracovní schůzku, obligátní večírek. Na druhé straně ale také stejně snadno mohou tvořit základ ležérního, neformálního vzhledu.

Využití chinos kalhot je velice široké. Chinos kalhoty byly původně navržené jako vojenské kalhoty, které nosili američtí a britští vojáci v 19. století. Později se tento populární typ kalhot rozšířil i do civilní sféry. Chinosky postupně začaly nosit všichni muži, nejen vojáci jakožto součást uniformy.

Původní pánské chino kalhoty se navíc později začaly objevovat také v ženské módě, a tak vznikly i dámské chinos kalhoty. Dnes jsou kalhoty v chino střihu dostupné nejen pro muže, ale i ženy.

Klasický chino střih kalhot se vyznačuje několika specifikami. Pro chinos kalhoty jsou typické přední splývavé kapsy, do kterých se „vstupuje“ ze stran kalhot (na rozdíl od džínů, do kterých se ruka dává shora). Zadní kalhoty bývají zapuštěné dovnitř kalhot (rifle je mívají našité zvenku).

Obvyklý je nízký sed (nebo alespoň o něco nižší sed). Časté jsou užší nohavice, tzv. slim fit.

Chinos kalhoty mohou být strečové i nestrečové. Velmi oblíbené jsou chinosky barevné, od obligátní černé přes různé odstíny šedé, hnědou, béžovou, modrou až k výrazným červené, oranžové, želené či dokonce růžové barvě.

07. 01. 2020, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: