Parka

Parky, bundy typu parka.

Univerzální bunda na zimu, ale i podzim a jaro zároveň. Parka obstojí v zimě, za sychravého i deštivého počasí nebo v podzimním větrných smrštích.

Parka vypadá jako kratší kabát nebo jako bunda s kapucí.

Parka je oblečení, které si bere to nejlepší z bundy i kabátů. Parka je také plášť: pršiplášť, baloňák nebo dokonce i vojenský plášť (časté jsou parky v army stylu).

Parky jsou určené pro muže i pro ženy. Mezi dámskými a pánskými parkami není prakticky jiný rozdíl než ve velikosti a popřípadě v barvě.

Parky s oblibou nosí všichni ti, kteří preferují ležérní módu. Hodí se stejně dobře do města jako na výlet do přírody, na turu do hor nebo rekreační sport za velmi nepříznivého počasí: třeba rybaření, sbírání kaštanů s dětmi nebo bruslení na rybníku.

Nezbytnou součástí parky je kapuce, kterou často lemuje kožešinový pruh. Díky kapuci a kvalitní teplé podšívce patří parky mezi nejodolnější bundy, které se uplatní za každého počasí.

Parka s kapucí

Parka s kapucí je takový kousek oblečení, který se nosí v jakémkoli ročním období. Parka s kapucí najde uplatnění v každém měsíci, pokud mluvíme o chladnějších dnech, parka je vybavena teplou vlněnou podšívkou, jedná-li se o teplejší období, máme pouze lehké vzdušné parky, u nichž kapuce využijeme při dešti, větru nebo ve večerních hodinách, jsme-li na procházce s přáteli nebo na festivalu či koncertu.

Dámské parky s kapucí jsou opatřeny stahovacími tkanicemi v pase, aby daly vyniknout ženské postavě a zvýraznily ženské rysy.

Pánské parky s kapucí hrají zase na tvrďácký army styl, takže výjimkou nejsou zelené a hnědé kabátky s kapucemi.

Parkám s kapucí dominují přírodní barvy – zelená, khaki, hnědá; dále klasické barvy: černá, šedá a výjimkou nejsou ani pastelově barevné či pestrobarevné parky. Parky s kapucí jsou stylové záležitosti, nicméně nepromokavá parka s kapucí může být i velmi praktická.

07. 11. 2019, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: