Psaníčka

Jsou příležitosti, kdy je lepší si s sebou vzít jen nějakou menší kabelku. Psaníčko. Třeba na ples. Nebo do divadla. A kdy ještě přijdou vhod malé kabelky a psaníčka?

Psaníčko. Milostný dopis? Kabelka!

Psaníčko může být milostný dopis, ale také to je malá kabelka do ruky. Psaníčka (kabelky) si ženy většinou berou na nějakou slavnostní událost, do divadla, na ples (často takovou akci navštíví se svým partnerem právě nedlouho po té, co obdrží ono zmiňované milostné psaníčko, alespoň za starých dobrých časů tomu tak bývalo. Kde ty loňské sněhy jsou…).

Psaníčka na ples

Ples? Na sebe krásné plesové šaty, na nohy taneční plesové střevíčky a do ruky malou kabelku neboli psaníčko. Psaníčka na ples se od těch „obyčejných“ příliš neliší, alespoň ne tvarem a rozměry. Plesové psaníčko ale může být výraznější co do výzdoby a celkového vzhledu a designu, protože psaníčko na ples neslouží jen k uschování telefonu, klíčů, zrcátka, rtěnky a kapesníčku, ale je v prvé řadě módním doplňkem, který by měl zapadat do celkového slavnostního plesového outfitu a hezky ho doplňovat. Proto kabelky na ples bývají vyrobené např. z lesklých materiálů, které působí noblesně, luxusně a slavnostně: leštěná kůže, textil prošívaný třpytivou nití, třpytky, naleštěné řetízky, zlaté nebo stříbrné spony a přezky.

4 důvody, proč je psaníčko do ruky nejlepší kabelka na ples

Chystáte se vyrazit s partnerem na ples a už jste si sehnala šaty i boty a zbývá jen dořešit, jakou si vzít kabelku. Tak jakou? Jakou kabelka se nejlépe hodí na tancovačku?

„K čemu potřebuješ na tancovačce kabelku?“ může se zeptat váš nechápající partner. „Jdeme tancovat, ne nakupovat, tak proč chceš s sebou tahat nějakou tašku, která nám bude při tancování jen překážet.“ No přeci proto, protože musíme někam dát tu hromadu drobných věcí, bez kterých se na plese neobejdeme, pane Chytrej. Kam asi tak dám kapesníky, žvýkačky, rtěnku, zrcátko, make-up a lístek od šatny?

...a mobil. Ty z nás, které se neobejdeme pár hodin bez mobilního telefonu a pro které nepřipadá v úvahu telefon odložit do šatny, musí počítat ještě s uschováním telefonu do nějaké té šikovné kabelky, kterou budou mít návštěvnice plesu neustále při ruce.

Nejlepší plesovou kabelkou je podle mých zkušeností psaníčko do ruky. Existují proto čtyři pádné důvody:

  1. nošení malého psaníčka je více než estetické, k plesovým šatům se hodí nejvíce, navíc psaníčko vypadá slavnostně
  2. psaníčko je praktické na malé drobnosti, bez kterých se na plese neobejdeme
  3. můžeme si ho vzít při tancování s sebou a přitom nebudeme vypadat jako neandrtálci, součástí většiny psaníček je už řetízek, který si můžeme dát přes rameno
  4. pokud ho necháme na stole, nezabírá příliš mnoho místa, tudíž nehrozí, že by se nám tam nevešlo občerstvení

Pokud se podíváme na jiná řešení, do čeho své věci uschovat, pak zjistíme, že našim potřebám nejvíce vyhovuje právě psaníčko. Jiným řešením mohou být partnerovy kapsy u saka, případně u kalhot, do kterých vám věci milerád uschová. Jenže v tomto případě hrozí, že partner bude mít vhodnou výmluvu, proč nemůže tancovat – má tak narvané kapsy vašimi drobnostmi, že sotva vstane od stolu! Nebo může nastat trapný okamžik, kdy partnera poprosíte o žvýkačku, a on se zeptá: „Proč? Smrdí ti z pusy?“ Anebo se vám může lehce stát, že vám všechny žvýkačky vyžvýká!

Další variantou může být vzít si na ples velkou kabelku. Ale to není příliš moudré ani praktické. Do velké kabelky zaprvé nemáte příliš co dát, zadruhé můžete s ní narážet do lidí, což se jim dvakrát líbit nebude, a navíc budete vypadat, jako když se na ples chcete odstěhovat, nebo naopak něco si z plesu ulít a donést domů.

Vzít si menší kabelku je už lepší nápad, nicméně z estetického hlediska to není stále ještě to pravé. Menší kabelku nosíte ve všední dny, na ples se hodí přece jen něco slavnostnějšího.

A tím nejslavnostnějším je právě psaníčko do ruky. Vybrat si můžete z široké nabídky druhů, tvarů, barev, zdobení tak, abyste našla to, které se hodí nejvíce k vašim plesovým šatům.

Kožené psaníčko

Dámské psaníčko vyrobené z přírodního materiálu – kůže, je jako stvořené na ples, party a taneční zábavu. Do koženého psaníčka se vejde vše potřebné, a ještě něco navíc. Kožené psaníčko má však oproti jiným nablýskaným plesovým psaníčkům tu výhodu, že ho ženy využijí každý den. Dámská kožená psaníčka lze jakožto módní doplněk nosit téměř k jakémukoli typu oblečení. Součástí koženého psaníčka je řetízek či popruh přes rameno, aby bylo nošení psaníčka z kůže pohodlné.

Psaníčka přes rameno

Už dávno neplatí, že psaníčko se nosí pouze k vhodným společenským příležitostem a událostem, třeba na plesy.

Psaníčka přes rameno se nesou sice v elegantním a exkluzivním duchu, nicméně slouží také jako stylové módní doplňky běžných outfitů. Proto jsou psaníčka obohacena řetízky a popruhy, aby se dala nosit přes rameno každičký den.

Psaníčka přes rameno bývají vyrobená z kvalitních materiálů (kůže, eko-kůže) nebo odolných a pevných materiálů (koženka a jiná syntetika) a chlubí se pestrobarevnými barvami, barvami v přírodních odstínech a originálními vzory, potisky a motivy.

Psaníčka s poutkem

Psaníčka s poutkem jsou malé dámské kabelky opatřené poutkem, za které se psaníčko nosí či přidržuje. Psaníčka, která mají poutko, jsou vhodná nejen ke společenským událostem, ale také ke každodennímu nošení. Stylová psaníčka s poutkem využijí ženy, které potřebují jen malou kabelku, do níž vloží jen nutné věci.

Psaníčka s poutkem jsou vyrobena z nepřeberného množství materiálů, stejně tak pestrá je nabídka střihů a vzorů, takže si vybere opravdu každá žena.

11. 01. 2020, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: