Kozačky

Dámské a pánské kozačky. Velký výběr. Neexistují oblíbenější zimní boty pro ženy než dámské kozačky.

Dámské kozačky

Dámských kozaček existuje mnoho druhů. Kozačky jako klasická obuv na zimu a vedle toho třeba také dámské kozačky do interiéru nebo dokonce lehké letní kozačky s dírkami.

Základem nabídky kozaček jsou kozačky kožené, alternativou pak semišové kozačky, tedy kozačky z broušené kůže. Kozačky s kožíškem nebo naopak odlehčené perforované kozačky. Různé styly dámských kozaček podtrhují různorodé zdobící prvky v podobě různých řemínků, všitých kožíšků, metalických prvků, cvočky, flitry atd. Ženy si často potrpí na vysoké podpatky, proto se převážná většina kozaček pro ženy vyrábí se zvýšeným podpatkem, ale také s platformou.

Vzhledem k nebezpečnosti chůze na vysokém podpatku na ledu se však dá koupit celá řada kozaček na nízkém podpatku či se zcela rovnou podrážkou. Podobně se dělí kozačky i co do samotné výšky: kromě vysokých dámských kozaček, které sahají až ke kolenům nebo dokonce až nad ně, se velké oblibě těší také kotníčkové kozačky. Kozačky ženám sluší a ženským nohám i mužským očím dělají na pohled dobře.

Kozačky pro širší lýtko

Dámské vysoké kozačky a široká lýtka, to je kombinace, která jde k sobě jen velmi obtížně. Naštěstí se dají koupit módní kozačky pro širší lýtko.

Širší lýtka má mnoho žen a nemusí jít přitom o vyloženě tlusté nohy, ale o anatomickou stavbu a tvarování dolních končetin.

Dámské kozačky určené pro nohy, které disponují širokými lýtky vyrábí a ve svých módních kolekcích nabízí řada předních výrobců obuvi, takže je z čeho vybírat. V tomto seznamu si snad vyberete i vy boty, které dokonale padnou na vaše možná o něco rozměrnější lýtko, kozačky, které nebudou tlačit a bude se v nich pohodlně chodit. Dobré kozačky pro široká lýtka navíc lýtko opticky zúží.

A pokud budete vybírat z kozaček na vyšším podpatku bude celkový vizuální dojem ještě o mnohem zřetelnější.

Nízké kozačky

Nízké kozačky je trendová zimní obuv, která sluší všem ženám. Kozačky jsou u žen velmi oblíbené, o nízkých kozačkách to platí dvojnásob. Kdo má krátké nohy či objemnější lýtka, určitě nezvolí vysoké boty, ale poohlédne se právě po nízkých kozačkách, v kterých se bude cítit dobře.

Nízké kozačky se vyrábí v mnoha barevných variacích a z mnoha rozličných materiálů (semiš, kůže, syntetika, ekokůže aj.). Nízké zimní kozačky se pyšní různým typem podpatků – nízké kozačky mají vysoké hrubší podpatky, vysoké jehlové podpatky, ale i nízkou pohodlnou podrážku, nebo se chlubí platformou a jsou na klínku.

Polokozačky

Ani to nejsou kožené kotníčkové boty a ani se nedá říct, že by šlo o klasické kozačky. Jsou vyšší než kotníková obuv, ale nižší než tradiční dámské kozačky. Jsou to zkrátka polokozačky.

Polokozačky jsou v kurzu především na konci podzimu, začátku zimy nebo na začátku jara, kdy teploty venku klesají zejména po ránu k nule, ale přes den se rtuť teploměru šplhá klidně i o deset patnáct stupňů Celsia výše. Některé ženy preferují lehčí polokozačky také jako vhodnou obuv do interiéru jako součást dress code.

Kožené kozačky

Dámské a pánské kožené kozačky na zimu. V kozačkách častěji chodí ženy, ale vyrábějí se modely kozaček i pro muže. Kozačky vyrobené převážně z kůže patří k základnímu typu kozaček a řadí se mezi typické zimní boty pro ženy. Kůže může být přírodní nebo syntetická, zvaná také jako ECO kůže.

Dámské kožené kozačky jsou symbolem ženskosti, umocňují ženský sexappeal a navíc mají tyto boty často nádech luxusu, který ovšem příliš nevypovídá o skutečné ceně kozaček, protože se (především online na internetu) dají koupit velmi hezké a kvalitní a zároveň levné kožené kozačky.

Pokud ovšem nepatříte k těm, kteří za každou cenu kupují tu nejlevnější obuv, ale volí raději zlatou střední cestu s výborným poměrem kvalita/vzhled/cena podívejte se po osvědčených značkách dámské obuvi, které ve svém portfoliu nabízejí mimo jiné i kozačky a další boty z kůže a zároveň na jejichž obuv pravidelně vycházejí pochvalné recenze.

Mezi tyto značky kozaček patří např. německý výrobce bot Tamaris, značka Timeless, Caprice, Rieker nebo „místní“ Baťa.

Semišové kozačky

Dámské semišové kozačky ženy unosí od podzimu do jara. Ta pravá sezóna pro kozačky ze semiše ale nastává v zimě, kdy vedle ostatní zimní obuvi patří k těm vůbec nejelegantnějším a nejženštějším botám na zimu. Podmínkou ale, aby se semišové kozačky daly nosit v zimě za chladného počasí, je kvalitní vnitřní vyteplení, nejlépe s kožíškem.

Módní kozačky

Dámské módní kozačky aneb zimní elegantní boty i stylové kozačky do interiéru. Kozačky jsou významným prvkem ve světě módy, sehrávají významnou roli na módních přehlídkách a fashion akcích věhlasných i těch lidovějších módních značek, promenádují se v nich po módních molech krásné dlouhonohé modelky i přirozené, třeba ne tak vysoké a trochu plnoštíhlé ženy, tedy „obyčejné ženské“. Několik párů kozaček v nějakém tom oblíbeném módním stylu má ve svém botníku každá žena. Výběr je značný a rozmanitý, protože tuto populární módní obuv nabízí mnoho výrobců obuvi a značek (pod různými brandy zaměřenými podle stylu).

Kozačky s kožíškem

Kozačky s kožíškem patří k tradiční zimní obuvi. Dámské kozačky s kožíškem nohy udrží v teple, a navíc na nohou vypadají skvěle. Luxusní zimní kozačky vyteplené kožíškem nejsou jen vysoké zimní boty do půli lýtka či ke kolenům, ale mohou to být i zimní boty ke kotníkům, které zdobí umělá kožešina. Zimní kozačky mohou být vyrobeny z pravé kůže, z umělé kůže i z dalších syntetických materiálů. Kožíšek uvnitř kozaček pokrývá buď celou část boty, nebo je vložen jen k vrchnímu okraji, kde působí jako ozdobný detail. Zimní kozačky opatřené kožíškem se pyšní jak vysokými podpatky, tak nízkou podrážkou. Dámské kozačky sluší všem ženám bez rozdílu věku.

Jarní kozačky

Dámské perforované kozačky kozačky obouvají ženy zpravidla na jaře nebo na podzim. Boty s perforací se ale velmi hodí také do interiéru, kde se mohou nosit celoročně. Jarním perforovaným kozačkám se lidově také říká dámská obuv s dírami nebo krajkové boty, protože svou dírkovanou strukturou materiálu připomínají právě krajku. A jako jaro (a Velikonoce jakožto svátky jara) a krajka patří neodmyslitelně k sobě, tak také jarní kozačky a elegantní žena tvoří krásný pár.

Letní kozačky

Dámské letní kozačky opatřené perforací nabízejí i v létě elegantní styl a pohodlné nošení. Perforace čili dírkování zajišťuje dostatečné provětrávání nohou. Dírky se navíc významně podílejí také na designu a celkovém vzhledu této boty na léto, neboť určují celkový ráz této obuvi. Letní kozačky jsou vyrobené nejčastěji z ekologické kůže a textilu. Perforované kozačky na léto mají zpravidla nižší podpatek, ale ženy mohou volit i dírkované boty na vysokém podpatku. Podobně je to také s délkou letních kozaček: nejčastěji se v létě nosí kozačky ke kotníkům nebo do půl lýtek, ale zájemkyně, které touží po zvýraznění délky svých nohou, mohou v létě obout i perforované kozačky, které sahají až ke kolenům.

Podzimní kozačky

Podzimní sychravé počasí, na ulicích bláto, častý déšť... jaké obuv si do tohoto nečasu obout? V některých případech se hodí módní holínky, dámy ale nejčastěji volí elegantní podzimní kozačky a polokozačky. Nejenže takové stylové dámské trendy botičky svou krásou a elegancí gumáky daleko předčí, ale mnohem pohodlněji se v nich také chodí a především jsou teplé a nezebou v nich prsty na nohou.Na podzim ženy většinou volí kozačky nižší nebo střední výšky, ty nízké se dají unosit nejen v teplejších podzimních dnech, ale také na jaře. Podpatek u dámských podzimních kozaček může být nižší (kolem 2,5 cm), stejně tak jako vyšší (přes 5 cm), záleží na osobních preferencích každé ženy; na podzim ještě nebývá tak časté náledí, takže se žena nemusí tolik strachovat, že by v kozačkách na vysokém podpatku uklouzla, i když i to se bohužel může samozřejmě stát. Nejčastějším materiálem podzimních kozaček je syntetická kůže, kterou je ale nutné dobře ošetřit impregnací. Textilní podšívky v podzimních kozačkách mívají oproti těm zimním o něco menší zateplení, ale najdou se i boty s poměrně teplou podšívkou, ve kterých je pak možné pohodlně strávit i následnou celou zimu. A po zimě si pak v podzimních kozačkách může žena klidně vyrazit ven i v prvních chladnějších jarních dnech. Dámské podzimní kozačky se tak prakticky dají nosit nejen na podzim, ale ve třech různých ročních obdobích, stačí si dát pouze pozor na barevné sladění bot s oblečením.Mezi oblíbené výrobce podzimních kozaček patří značky Clarks, Desigual, Refresh, Tamaris nebo Timeless.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico