Košile s krátkým rukávem

Praví gentlemani vědí, že se ji nesluší nosit pod sako k formálnímu obleku. Jinak si ji ovšem můžete obléct prakticky kdykoliv a k čemukoliv.

Košile s krátkým rukávem, respektive košile s krátkými rukávy, protože jen málokterý muž či dáma (samozřejmě existují pánské i dámské košile s krátkými rukávy) si na sebe dobrovolně obléknout podivnou módní kreaci v podobě košile s jedním rukávem krátkým a druhým dlouhým (případně krátký a bez rukávu).

Zdaleka neplatí, že košili s krátkým rukávem vytahujeme ze šatníku jen v létě, nosí se celoročně. Čím se může odlišovat letní košile s krátkými rukávy od těch ostatních košil, není délka rukávu či jinak „spíchnutý“ rukáv, ale může to být třeba barva (typicky letní pestrá), materiál (lehká letní hedvábná látka) a zejména letní motivy a vzory (každý zná Hawaii košili, tedy typickou pánskou košili na léto s potiskem palmy, květů a zapadajícího slunce nad klidným mořem).

Košile bez rukávů

Košile bez rukávů nejraději nosí ženy a muži se svalnatými pažemi. Jak pánská, tak také dámská košile bez rukávů má svou hlavní sezonu v létě.

Dámské košile a halenky bez rukávů jsou často ušité z lehké, někdy poloprůsvitné látky (bavlna, hedvábí polyester), aby se ještě více zdůraznil vzdušný střih, který je pohodlný a příjemně se nosí i za velmi teplého letního počasí.

Dámská košile bez rukávů vypadá šik v kombinaci s ležérními džínami i s formálnějším oblečením, např. na pracovní schůzku, do zaměstnání. Pokud máte ráda casual styl, určitě volte kostkovanou košili bez rukávů v pestrých barvách. Pro formálnější příležitosti jsou vhodné jednobarevné hladké halenky bez rukávů, ale s límečkem a zapínáním na ozdobné knoflíčky.

Tam, kde krátký rukáv se zdá být příliš dlouhý, ale naopak tílko s úzkými ramínky a velkými výkroji není třeba ze společenských důvodů vhodné, je ideální obléct stylový elegantní top, který rukávy nemá žádné, ale zároveň nadměrně neodhaluje ramena a hodí se tak pro konzervativnější outfit.

14. 01. 2020, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: