Taška na notebook

V čem přenášet notebook? Brašna, batoh nebo kabelka na notebook? Vyberte si tašku pro váš počítač, která vám nejvíce vyhovuje.

Taška na notebook je nezbytný doplněk k notebooku. Brašnu na notebook potřebuje každý, kdo alespoň občas cestuje se svým přenosným počítačem.

Zdaleka to neplatí jen pro obchodní cestující, managery, studenty nebo třeba pojišťovací agenty. Bez ochranné tašky na notebook se ale neobejde vlastně nikdo, kdo si počítač chce vzít s sebou třeba na dovolenou.

A co by taková kvalitní taška na notebook měla splňovat? Podle čeho tašku na notebook vybírat? V prvé řadě je to dostatečná ochrana počítače, která je zajištěna dostatečným polstrováním a různými ochrannými výztužemi. Určitě vyžadujte dostatečné množství kapsiček, do kterých můžete uložit příslušenství k notebooku jako je myš, zdroj nebo rovnou náhradní baterie, ale také jiné osobní věci, které pak nemusíte tahat po kapsách.

Samozřejmostí by mělo být, že taška na notebook má nejen poutko na nošení v ruce, ale také popruh přes rameno, protože i ten nejmenší notebook něco váží. Rozhodně vybírejte počítačovou brašnu podle velikosti vašeho notebooku. Ta je dána úhlopříčkou displeje. Nejběžnější velikosti notebooků, které se dnes prodávají, jsou 15,6, 17,3 nebo 13 palců.

V neposlední řadě ale také záleží na účelu vašeho cestování s notebookem. Pokud s brašnou přes rameno míříte na pracovní schůzky s klienty, jistě by vaše taška na počítač měla také reprezentovat.

A proto je velmi dobrá zpráva, že se dnes dají koupit tašky na notebook s vysokým stupněm ochrany počítače, které zároveň nabízejí exkluzivní vzhled, módní vytříbenost i nevšední design. Vybírat můžete brašny od renomovaných módních značek.

Pokud vaše brašna s noťasem často cestuje v zavazadlovém prostoru auta spolu s dalšími kufry a taškami, pak zase vybírejte podle kvality materiálu tašky, v tomto případě je velmi praktická kožená taška na notebook, pokud jde ovšem ale o pravou kůži, která se po čase nezačne odlupovat.

Studenti zase jistě rádi sáhnout po lehčí, designové či sportovně laděné brašně nebo rovnou batohu na notebook.

Taška na notebook: Veselý obal nebo luxusní kabelka?

Notebook či laptop má tu výhodu, že jej je možné přenášet. Víte ale v čem? V jaké tašce?

Samozřejmě je možné notebook přepravit i např. zabalený v igelitce, ovšem podívejme se na elegantnější řešení. Na trhu totiž existuje celá řada obalů na notebook, které jsou, jak již sám ten termínus technikus napovídá, určeny přímo na přenášení notebooků. Pojďme si některé zajímavé tašky na notebook představit.

[view:affshop=block_4=all/tasky-na-notebook]

Obal na notebook musí v prvé řadě poskytovat ochrannou funkci, musí notebook dostatečně chránit, aby na cestách nepřišel k újmě. Dalším důležitým aspektem, přinejmenším z pohledu nás žen, je styl této tašky. Její vzhled. To, zda se nám kabela na notebook líbí, zda bude vkusným módním doplňkem.

A zde se dostáváme k otázce z titulku tohoto článku. Jakou tašku si vybrat? Konzervativně elegantní nebo rozpustilou a veselou?

Každému se líbí něco jiného a vyznává jiný styl. Výrobci tašek na notebook si to ale dobře uvědomují a nabízejí rozmanitý výběr.

Obal na notebook nejen pro dívky

Mnoho lidí dá před obyčejnou šedivou kabelou přednost tašce na notebook, z které bude vyzařovat veselost, svěžest, humor, bude na ní např. nějaká legrácka, vtipný obrázek apod.

Po tomto typu obalu sáhnou asi spíše teenageři, např. studentky. Ve škole svou veselou kabelkou na notebook jistě zaujmou své spolužáky a podtrhnou tímto módním doplňkem svůj styl.

Business kabelka na notebook

A až naše smyšlená studentka složí promoci a vydá se do víru světa, jistě svou rozpustilou kabelu na počítač vymění za elegantnější model, který bude lépe odrážet její nový business styl. Business kabelky na notebook vyrábí řada značek, ty nejluxusnější (třeba od Louis Vuitton) přijdou i na několik desítek tisíc. My se ale podíváme na ty mnohem levnější, které se sice nemohou pochlubit logem věhlasné značky, zato jsou levné, funkční, stylové a neméně krásné.

Dalším aspektem při výběru tašky na laptop je např. to, zda se taška dá nosit přes rameno. V současně době počítačů malých rozměrů a tabletů není dlouhý popruh k tašce na notebook vždy samozřejmostí.

A když už jsem zmínila ten tablet, při výběru obalu pro notebook zvažte, zda ta taška má dostatek úložného místa i na jiné věci než je počítač, např. právě na tablet, ale také myš, zdroj a zdrojový kabel, mobilní modem na internet, na věci, které obvykle nosíte v kabelce (pokud s sebou nechcete vláčet kabelky dvě) a případně také nezbytnou příručku PC pro blondýny :).

26. 01. 2020, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: