Džínová bunda

Džínové bundy.

Lidé si ji rádi kupují a rádi ji nosí, protože v klasické džínové bundě je náš „look“ vždycky stylový. Džínová bunda se hodí do různých outfitů, dá se zkombinovat s kdečím, co nebudí zdání oficiality a formálnosti. Je to typická volnočasová bunda. Oceníte především odolnost rifloviny jako materiálu, příjemné nošení, poměrně snadné praní v automatické pračce a samozřejmě nezaměnitelný vzhled, který nabízí přinejmenším ty tradiční modré džínové bundy klasického střihu.

Dámské

Modrá klučičí džínová bunda star
Modrá klučičí džínová bunda star

Pánské

Bunda oklahoma rs modrá
Bunda oklahoma rs modrá

Nejen v džívoé bundě klasického střihu, ale samozřejmě také v krátké dámské džínové bundičce do pasu bude většina žen a dívek vypadat náramně šik.

Jen s barvami bych byl trochu konzervativnější. Dají se koupit riflové bundy červené, zelené, černé, žluté a kdovíjaké, ale tradiční modré, ať už světle- či tmavě-, se nic nevyrovná.

Jo a ještě: do džínové bundy se dají snadno zapíchnout odznáčky. Což by jistě potvrdili i různí historici a kulturologové, kteří by nás nadto ještě jistě poučili, že riflové bundy si zvolili jako svůj hlavní dress code nejrůznější subkultury a komunity počínaje metalisty, milovníky country a podobnými kovboji a vandráky (ti, co rádi chodí na vandry) a konče u kluků a holek z diskotéky.

Džínové bundy prostě vždycky šli s módou a hlavně ji spoluutvářely. Na prvním místě je ale džínová bunda určitě typická pro úplně obyčejný a běžný městský ležérní casual styl, tedy džíny, tričko a riflová bunda. Masová záležitost, oblečení pro masy a přesto (skoro) vždy osobité pojetí. Stejně dobře jako k riflím se riflové bundy dají nosit k šatičkám, sukním nebo kraťasům.

Děda vždycky říkával, když sedával v parku na lavičce a krmil holuby: „Krátkou sukýnku a krátkou džínovou bundičku pro každou krásnou holčičku!“ Něco pravdy na tom bude.

V poslední době se dokonce stále častěji objevují modely a modelky, kteří džínovou bundu kombinují s tepláky, které jsou sice stylové a dnes mezi mládeži tolik oblíbené, ale přeci jen jde o tepláky, že. Koneckonců je to ale jen další důkaz toho, jak moc je klasická riflová bunda univerzálním kusem oblečení. Univerzální a unisex, pro muže i ženy.

Stylamo | 07. 01. 2020, aktualizováno: 09. 07. 2020
Džínová bunda
Džínová bunda

Štítky: