Kožená bunda

Kožené bundy.

Člověk nemusí být zrovna motorkář tělem i duší, aby rád chodil v kožené bundě.

Kožené bundy jsou symbolem drsného chlapa, rockera nebo vyznavače punkového hudebního a životního stylu, motorkáře (tzv. moto styl), hrdinného leteckého pilota, ale také dobrým příkladem toho, že elegantní, ležérní a praktické se mohou sejít v jednom kousku oblečení, kterým je kožená bunda, a proto se bundy z kůže nebo koženky skvěle hodí do mnoha stylů, kombinací a outfitů pro ženy i muže, které se nosí na podzim, na jaře nebo třeba při mírné zimě.

Dámské

Hnědý dámský koženkový křivák
Hnědý dámský koženkový křivák

Pánské

Černá pánská koženková bunda Bolf EX361
Černá pánská koženková bunda Bolf EX361

Pánská kožená nebo koženková bunda a dámská bundička z kůže se od sebe významně neliší, obě mívají shodné prvky jako je zip, výrazné módní kovové detaily, cvočky, spousty kapes a nápaditě řešené límce.

Dámské kožené bundy se ale vyrábějí ve větším množství střihů a variací: od krátké kožené bundy do pasu až po dlouhý kožený kabát.

Klasikou mezi klasikami jsou kožené bundy letců. Letecká kožená bunda musí být vyrobena jedině z pravé kůže, zpravidla vepřové ušně nebo jemné jehněčí. Cenově dostupnější módní kožené bundy se šijí z repliky kůže, koženky, tedy ze syntetických eko kůží, které jsou lehčí a nevyžadují šetrné zacházení, protože stejně nevydrží ani zdaleka tak dlouho v dobré, neošoupané formě jako bundy z opravdové živočišné kůže.

Stylamo | 07. 04. 2019, aktualizováno: 17. 05. 2020
Kožená bunda
Kožená bunda

Štítky: