Pouzdrová sukně

Víte, který typ (střih) sukně nejvíce zdůrazní ženské tvary? Myslím, že většina žen uhodne hned napoprvé. Ano, jsou to pouzdrové sukně. Pojďte se na ně podívat!

Pouzdrová sukně má podle současných trendů zpravidla délku pod kolena (na léto i kratší délka) a typický je také vyšší pas. Pouzdrové sukně se nenosí ve výšce boků, ale vytažené kousek nad pasem. Štíhlý pás se dá hezky zdůraznit i stylovým dámským páskem.

Pouzdrovou sukni unosíte na formální akce, do kanceláře, na pracovní schůzky (místo jednotvárného kostýmku), ale také se hodí i jako základ pro méně formální outfit na večírky a party a dá se velmi zajímavě zkombinovat i do ležérního outfitu pro každodenní nošení, např. proužkovaná pouzdrová sukně, sukně se zvířecím (tygr, levhart) nebo květinovým vzorem. Dámskou noblesu a dráždivou smyslnost dodá sukni kratší rozparek na boční straně sukýnky nebo ještě lépe vzadu na sukni.

Top k sukni v pouzdrovém střihu volte podle stylu vašeho outfitu: saténovou halenku, elegantní jednobarevnou košili nebo třeba triko v glam rock stylu. Jaké boty k pouzdrovým sukním? Rozhodně nejvíce se hodí lodičky nebo sandálky na vysokém (či alespoň vyšším) podpatku. Pokud jste příznivkyní ležérního stylu, můžete k pouzdrové sukni zkusit obout (dle ročního období) nízké kozačky, válenky či dámské polobotky.

Je třeba myslet na to, že pouzdrová sukně zdůrazní ženské tvary, což ženy s určitým typem postavy určitě ocení, ale což na druhé straně u typově jiných žen s korpulentnější figurou a obecně v určitých dámských partiích nemusí být vždy zcela žádoucí. Pokud máte větší zadeček a objemnější stehna, rovný střih pouzdrové sukně dokáže přinejmenším částečně tyto estetické nedokonalosti vaší postavy elegantně zakrýt. Pokud ale máte vystouplejší bříško (a nechcete na něj upozorňovat), raději volte jiný typ sukní, protože marná sláva sukně s pouzdrovým střihem nejvíce sednou a sluší dívkám a ženám s rovným bříškem a dlouhýma štíhlýma nohama.

15. 01. 2020, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: