Rolák

Někdo říká, že škrtí. Jiný, že krásně hřeje kolem krku. Roláky mají své zastánce i odpůrce. A jaké zkušenosti máte s těmito svetry vy?

Dámský rolák

Dámský rolák není to stejné co svetr s rolákem. Ano, oba modely svrchního oblečení bravurně zakryjí stopy po vroucím líbání.

Ale dámský rolák v našem smyslu je spíše takový roláček, tenčí svetřík nebo elastické triko s vysokým límcem, který zahaluje celý krk. Dámské roláky jsou obdobou teplejších vlněných dámských triček.

Svetr s rolákem bývá naopak velmi hřejivý, huňatý, pletený a objemná, že se sotva vejde pod kabát nebo bundu. To triko s rolákem nosí ženy v zimě nebo vůbec v chladném počasí také přivléknuté „pod něčím“, pod halenkou, košilí nebo jiným topem. To to pak teprve krásně hřeje.

Zdánlivým paradoxem roláčků pro ženy je to, že mohou jak dlouhý, tak i krátký rukáv. Rolák s krátkými rukávy zakrývá krk, ale ruce před zimou neochrání. Koneckonců ale riziko ofouknutí je u krku a hlasivek podstatně větší než u paže, takže důvod proč dopřát teploučkého pohodlí právě dámskému krčku, je nasnadě.

A navíc: krásná žena v přiléhavém roláku na tělo s odhalenými pažemi vypadá tak sebevědomě a nedosažitelně – a o to více svůdně.

15. 01. 2020, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: