Fleecová mikina

Fleece je teplá, lehká a dobře prodyšná vlněná látka, a proto se velmi dobře hodí na mikiny. Pojďme se na fleecové mikiny podívat.

Fleecové mikiny nebo z podobného, vylepšeného materiálu, kterému se říká microfleece, česky psáno také flísové mikiny (podle české varianty tohoto slova: flís, flísový materiál) jsou vhodné pro volný čas, ale i pro sportovce.

Sportovní fleecová mikina má ale svá specifika. Co se týče sportu, není příliš vhodné, aby se ve flísové mikině přímo cvičilo, přednosti flísu lépe doceníte před anebo po sportovním výkonu. Fleecová mikina má výborné izolační vlastnosti, je velmi lehká, má minimální nasákavost, a proto dobře odvádí pot a nezadržuje ho.

Nevýhodou naopak je docela výrazný sklon ke žmolkovatění, takže flísová mikina nemívá příliš dlouhou životnost, resp. po určité době nošení může působit poněkud omšelým a použitým dojmem.

Navíc má při zpocení tendenci „hromadit pach“, takže pokud ve fleecové mikině sportujete, mějte to na paměti!

Fleecové mikiny se dobře hodí jako volnočasové oblečení. Nejvhodnější místo má fleecová mikina v kategorii volnočasového oblečení, je výborná na nošení v chladnějších interiérech, sportovních halách a samozřejmě na jaře a na podzim na běžné nošení na výlety, procházky, zábavné sportovní aktivity nebo do města, pokud preferujete sportovně ležérní styl oblékání. V zimě pod bundu nebo kabát. A v létě za chladnějších večerů, třeba při grilování, které se protáhlo dlouho do noci, prostě neexistuje pohodlnější a praktičtější typ mikiny, než je právě ta fleecová.

15. 01. 2020, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: