Mikina

Můžete si ji vzít kamkoliv, můžete si ji obléct kdykoliv, hodí se takřka k čemukoliv. Mikina je univerzální horní díl oblečení. A jak se vám líbí tyto mikiny?

Mikiny s kapucí

Mikina se oblékaná „přes hlavu“ nebo se zapínáním „na zip“, ale nejoblíbenější jsou mikiny s kapucí, ze které čouhá dlouhá tkaná šňůrka. Kapuce mikině dodává ten správný tvar streetového oblečení.

Mikina s kapucí patří do základní výbavy milovníků ležérního stylu, hip-hop stylu nebo třeba urban stylu; mikiny s kapucí nosí sportovci, adrenalinoví dobrodruzi jako např. jezdci na skatu, kolečkových bruslích nebo biku. Proto mezi výrobci kvalitních mikin s kapucí najdete takové značky jako Converse, Jack & Jones, Franklin & Marshall, New Era, Reebok nebo třeba DOPE Couture.

Mikiny na zip

Mikina na zip patří do sportovního i casual šatníku. Zip nemusí být na mikině našitý jen rovně, ale může mít efektní šikmé zapínání zipu.

Mikiny se zapínáním na zip mají často také kapuci se šňůrkou. Někdy bývá kapuce zamaskovaná širokým límcem. Po stranách mikiny bývají praktické kapsy, často kapsy budí dojem, že jde o kapsu jen jednu, tzv. klokanku. I díky těmto designerským vychytávkám a zaměřením na každý detail jsou mikiny se zipem základem streetové módy. Neobejde se bez ní žádný fanda hip-hop stylu, skejťák ani turista, pouliční prodavač koblih nebo rekreační sportovec, např. boxer nebo běžec.

Mikiny se zipem nabízí spousta různě zaměřených módních značek. Také proto se mikiny se zipovým zapínáním dají koupit v rozmanitých barvách a stylech, s celoplošnými potisky, nápisy a obrázky. Přičemž i zde pochopitelně platí, že obyčejná, tzv. no name mikina na zip je mnohem levnější než značkové mikiny, jenže většinou platí i ono za Bé: co je levné, nebývá příliš kvalitní.

Mikinu na zip vlastní každá školou povinná dívka a chlapec, rády ji nosí i malé děti, které nejvíce bojují s přetahováním oblečení přes hlavu, a proto ocení snadné oblékání a zapínání.

Ani pro muže a ženy nezůstává tento typ módního oblečení zapovězený. Ležérní rozepnutá mikina se hodí stejně dobře ke kalhotám, džínám, kapsáčům, šortkám, ale i sukni nebo šatům. Mikina na zip je univerzální kousek svrchního oblečení, který nabízí pohodlné oblékání, snadné zapínání, příjemné nošení a především možnost kombinovat s jakýmkoliv outfitem.

Mikiny s límcem

Mikinu s límcem nosí ženy i muži, protože žádný člověk nemá rád, když mu fouká studený vítr na krk. Dámské mikiny s límcem jsou ale přeci jen na ulicích vidět častěji, snad je to proto, že si žena mnohem raději než muž na krk uvazuje šátek nebo se choulí do teplého svetru s rolákem jako do vyhřátého pelíšku. Možná jsou ženy racionálnější a nerady zbytečně netrpí chybnou volbou nevhodného oblečení a doplňků, ale naopak se vyžívají v různých kombinacích a těží z nich maximum co se týče praktičnosti nošení i estetiky a módy.

Rolák nebo stojatý límec na mikině takový šátek nebo šálu plně nahradí. Stylový stojáček navíc hezky osvěží celkový podzimní outfit. A když udeří první ranní mrazíky, určitě se s nadšením zavinete do svého zavinovacího límce na mikině.

Mikina s límcem disponuje často i kapucí, která komfort nošení za chladnějšího počasí ještě více zvýší.

Dámská mikina

Pokud si v některá žena připadá v mikině někdy trošku obyčejná, tak to asi ještě nemá v šatníku tu nejvymazlenější a nejheboučtější dámskou mikinu.

Dámské mikiny jsou všelijaké: některé vypadají vyloženě sportovně, jiné naopak překvapivě elegantně. Mikiny pro ženy nabízejí obchody se sportovním oblečením, s volnočasovou módou i se stylovými outfitovými kousky. Každá žena má právo vybrat si pro sebe tu nejpohodlnější, nejhezčí a nejoriginálnější mikinu - třeba mikinu s kapucí, přes hlavu, nebo mikiny na zip, mikiny s potisky, s vtipnými obrázky, se vzory, do pasu, pod zadek, s rolákem, s límcem, s klokaní kapsou, s úplety, vyteplená mikina s kožíškem... a za tři tečky si klidně doplňte tu svou nejoblíbenější mikinku.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico