Sportovní podprsenky

Sportovní podprsenka patří do nutné výbavy každé sportující ženy, ať provozujete vrcholový sport nebo si jdete rekreačně zaběhat nebo zacvičit do fitness centra.

Sportovní podprsenka patří do nutné výbavy každé sportující ženy. Obyčejné dámské podprsenky oproti sportovním podprsenkám totiž nejsou na cvičení, fitness a obecně sport, byť jen provozovaný rekreačně, příliš vhodné.

Sportovní podprsenky musí být vyrobené z kvalitního materiálu, textilní látky ze speciálního vlákna, které zaručuje vysoký hygienický standard a antibakteriální ochranu. Každá dobrá podprsenka na sport musí být bez kostic a také beze švů, aby netlačila, nezůstaly na těle otlaky a byla za každých okolností pohodlná, a to při dlouhodobé tělesné zátěži, stejně jako při rychlém dynamickém pohybu.

Další velkou výhodou je také to, že díky bezešvé sportovní podprsence se nemusí žena při sportování bát, že dojde k poškrábání a podráždění zpocené pokožky.

Při výběru a koupi sportovní podprsenky je potřeba pečlivě vybírat nejen podle materiálu a zpracování, ale v prvé řadě také podle typy, střihu a velikosti. Dobře padnoucí sportovní podprsenka dokonale obejme prsa, přizpůsobí se jim, citlivě akceptuje jejich tvar a stáhne je, takže při sportovním výkonu nedochází k ne zcela příjemnému a komfortnímu „pohupování“ či „poskakování“ prsou. To kvalitní sportovní podprsenka bezezbytku eliminuje.

Současné moderní sportovní podprsenky mají i nečekané estetické kvality. Už tomu není jako dříve, že dívky a ženy cvičily v podprsenkách, které nevypadaly dvakrát vábně. Dnešní modely sportovních podprsenek, snad díky stále větší oblibě rekreačního sportu, jsou nejen velmi pohodlné a funkční, ale také krásné a stylově vyprecizované.

Mé zkušeosti se sportovními podprsenkami

Milujete sport a neumíte si představit život bez něj, stejně jako život bez podprsenky? Zbožňujete lekce aerobiku, spinningu, jumpingu, zumby, bikram jogy nebo chodíte do posilovny, abyste si zacvičily, udělaly něco pro svou postavu a odreagovaly se. Rády byste si lekce vychutnaly naplno, ale brání vám v tom vaše podprsenka, která vás při sportovních hodinách zlobí?

Samy jste už totiž přišly na to, že ne každá podprsenka se na sportování hodí. Krajková podprsenka, push-upka ani podprsenka strapless nebudou to pravé ořechové. Nejen že spodní prádlo doslova propotíte, že by se z něj dala voda ždímat, ale když se zpotíte, krajka vás na těle kouše a svědí.

Podprsenka bez ramínek zase nedrží to, co má držet, a o push-upce ani nemluvíc – ta se k vám přimkne, obepne vás a nenechá vás ani pořádně nadechnout. Při cvičení se v ní cítíte jako ve svěrací kazajce nebo v nějakém korzetu.

Navíc ramínka od podprsenky se vám zařezávají do kůže a kostice vás propichují skrz na skrz. Pokud patříte do této skupiny žen a dívek, pak je na čase změnit svou podprsenku a sáhnout po nějaké té sportovní podprsence.

Podprsenky na sport a cvičení

Právě pro ženy a dívky, které rády sportují, a při tom se chtějí cítit dobře a pohodlně, jsou určeny sportovní podprsenky. Z bohatého sortimentu si mohou vybrat např. Action Bra II, která je nabízena ve třech barvách – černá, bílá, tělová a ve velikostech S až XXL. Jde o pohodlnou bezešvou podprsenku, která se díky své elastičnosti přizpůsobí jakékoli postavě a díky kvalitnímu a pevnému materiálu poskytne maximální oporu. Navíc má dostatečně široká ramínka, která neškrtí.

Bonusem je rychleschnoucí a hypoalergenní materiál s antibakteriální úpravou, který je protkán vlákny s ionty stříbra. Ty odvádí pot od těla, ničí bakterie, a tak zabraňují zápachu. Tento typ podprsenky se může chlubit nejnovější technologií, která ženě nabízí vysoký komfort nejen při sportování, ale i při běžném nošení.

20. 12. 2019, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: