Crossbody kabelka

Dámské kabelky, které se dají nosit křížem přes tělo. Vybíráme crossbody kabelku.

Crossbody kabelky

Crossbody kabelky jsou oblíbené u dívek a žen, které preferují pohodlné nošení kabelek křížem přes tělo (cross body).

Crossbody kabelka nepadá z ramena, neklouže po oblečení a nesesmýkne se z ramene v ten nejnevhodnější okamžik, třeba když nastupujete do tramvaje, a navíc je nošením křížem přes trup dobře zabezpečená i proti nenechavým rukám zlodějů: nemusíte se tak bát krádeže metodou „stržení kabelky a následný úprk“.

Crossbody kabelka s nastavitelným popruhem

Každá kvalitní crossbody kabelka má délkově nastavitelný popruh, a proto se dá lehce zkrátit, přizpůsobit tak i pro nošení přes rameno, ostatně jako každou jinou kabelku s popruhem. U některých cross body kabelek se šle dají dokonce úplně odepnout nebo alespoň zapnout na velmi krátkou délku, která z popruhu udělá pouhé poutko, a kabelku tak můžete nosit nejen přes tělo nebo přes rameno, ale také v ruce.

Crosbody kabelky se vyrábějí v různých velikostech, od rozměrově psaníček na základní dámské věci až po prostorné weekendery a pracovní brašny, do kterých se ženě vejde celá kancelář včetně tabletu, notebooku a zápisníky formátu A4. Nejčastěji ale ženy nosí křížem přes tělo menší kabelky, které působí vzdušně, elegantně a často i docela roztomile.

Jako materiál bývá na crossbody kabelky nejčastěji použitá kůže, koženka, eko kůže nebo textilní látky.

Módní značkové crossbody kabelky

Popularita crossbody kabelek se příznivě projevila na široké nabídce módních značkových crossbody tašek, které se dají koupit; od levných až po ty pro velmi náročné ženy. Vybírat můžete z rozmanitých designů, návrhů a stylů, přičemž nejen u crossbody kabelek, ale u všech kabelek platí dvojnásob, že kabelka je důležitým dámským módním doplňkem, a proto také podle toho musí vypadat.

Kabelky přes rameno

Kabelky přes rameno patří k dámským módním doplňkům, které jsou ženami obzvlášť vyhledávané. Kabelky přes rameno lze nosit k jakékoli události a k jakékoli příležitosti. Ať už míříte do školy, do práce, do obchodu, na vernisáž, na schůzku či na procházku, zvolíte-li kabelku přes rameno, neuděláte chybu.

Mezi nejběžnější a také nejoblíbenější dámské kabelky patří bezesporu kabelka přes rameno. Nabídka kabelek s dlouhým popruhem přes rameno je široká a velmi různorodá. Dají se koupit kvalitní značkové tašky, ale i neznačkové a docela levné kabelky přes rameno, přičemž ty nejlevnější se dají pořídit již za pár stokorun. Nízké ceně odpovídá i kvalita použitého materiálu, levné jsou z textilu nebo imitace kůže, za vyšší cenu dostanete kabelku z kvalitní syntetické nebo pravé kůže.

Popruh tašek může být z koženky, kůže, kovového řetízku, častá bývá také kombinace těchto materiálu. Délka popruhu u tašky zpravidla není pevně dána, pásek bývá odepínatelný a především délkově nastavitelný, takže se kabelka dokonale přizpůsobí výšce ženské postavy.

Velikost samotných kabelek s popruhy přes rameno není pevně stanovena a platí, že sortiment je velmi široký: od malých jednoduchých tašek bez vnitřních kapes až po důmyslné kabely s mnoha kapsami na zapínání a s možností nošení tabletu. Díky širokému spektru využití kabelek přes rameno navrhují módní návrháři nejrůznější módní tašky různých tvarů, které často hraničí až s extravagancí: např. kabelky ve tvaru srdíčka, sovy, pejska, batikované tašky, kabelky s obrázky nebo třeba pestrobarevné taštičky na popruhu.

Kabelky s popruhem

Kabelky s popruhem jsou nejen módní, ale i praktické dámské doplňky. Kabelky se dají díky popruhu nosit přes rameno, takže v případě, že máte plné ruce, kabelku s popruhem zajisté oceníte. Popruh na kabelce může být délkově nastavitelný, nebo odnímatelný. Velikost kabelek s popruhem je různá, s popruhem přes rameno se vyrábí malé kabelky stejně jako velké tašky. Také škála barev kabelek s popruhem je rozmanitá, stejně tak jejich tvary, velikost, zdobení.

27. 11. 2014, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: