Ombré styl

Ombré styl
Módní styl založený na barevném přechodu mezi dvěma barvami nebo dvěma odstíny téže barvy.
2 min. čtení

Všimla jsem si, že poslední dobou je velice módní nosit stínované oblečení nebo dvoubarevné nehty či zesvětlené konečky vlasů. V zahraničních časopisech a magazínech se tento trend objevil již před několika lety. Ale i k nám se již tento hit, který se nazývá ombré styl, pomalu dostává a nachází své příznivce (ať už fanynky či fanoušky).

Co je to ombré styl?

Slovo ombré pochází z francouzštiny (do francouzštiny se dostalo ze starověké řečtiny – ómbros) a znamená stín, stínování. Jedná se tedy o barevný přechod mezi dvěma odstíny či barvami. Výsledkem může být světlejší barva (té jedné barvy, např. hnědá a béžová; světle a tmavě modrá) jakožto přechod mezi dvěma barevnými odstíny, tzv. ombré efekt. Zjednodušeně tedy vznikne ze dvou odstínů podobných barev, které se snaží o nenápadné propojení, nová barva prostřednictvím stínování od nejtmavší barvy po nejsvětlejší nebo přesně naopak (výjimkou není ani zcela jiná barva – z fialové vznikne růžová, z hnědé zelené apod.).

Jak jsem se již zmínila, ombré trend je hitem letošního roku. Díky tomuto trendu vznikají zábavné kousky oblečení (rifle, šaty, trička, kraťasy, košile, topy, tuniky, sukně), obuvi, kabelek a jiných doplňků. A aby toho nebylo málo, stínovat se začaly i vlasy (zesvětlení pramenů ke konečkům), nehty či tváře a oči (make-up, oční stíny).

U nás zase tolik butiků a obchodů s oblečením ombré modely nenabízí, ombré obuv přináší např. značka Crocs či Palladium.

Ale není nic jednoduššího, než si módní ombré kousky vytvořit sami doma. Stačí k tomu barva na textil, sůl, voda, kyblík a tričko, svetřík či top, který chcete ozvláštnit. Do připraveného roztoku namočte polovinu trička, tričko polijte sklenicí vody, abyste dosáhli rozpitého efektu, a nechte uschnout. A pak už se nebudete stačit divit, jaký bezva módní kousek jste si vlastním úsilím vytvořili.

Doma si také můžete vyzkoušet nabarvit vlasy v ombré stylu, buď si k tomu zakoupíte barvu, která již v samotném názvu v sobě ukrývá slovo ombré, nebo si zakoupíte odstín barvy, které chcete dosáhnout.

Totéž je možné udělat i s nehty, které si sama můžete nabarvit v ombré duchu. Stačí vám k tomu dvě lahvičky různě barevného laku a houbička, kterou nanesete druhou barevnou vrstvu do poloviny nehtu.

A pokud jste se svou zručností na štíru, není nic snazšího než navštívit se svým ombré požadavkem profesionální kadeřnici či manikérku.