Casual styl

Casual styl
Ležerní městský styl v oblékání čili casual styl. Nedbalá móda je populární napříč generacemi, casual oblečení mají rádi muži i ženy a nic nenasvědčuje tomu, že by se v brzké době z našich šatníků vytratilo.
2 min. čtení

Co je to casual styl?

Casual (kežuel) dress code znamená ležérní městský styl, který patří k mladému, velice módnímu a dnes snad i k jednomu z nejoblíbenějších stylů vůbec. Je spousta lidí, kteří si libují v „casual módě“, aniž by tušili, že vyznávají styl casual.

Casual je nedbalá, neškrobená elegance, která klade důraz na přírodní materiály, které se příjemně nosí (bavlna, len, hedvábí).

Vznik casual stylu

Od čeho se tento směr odvinul? Je to v podstatě městská uvolněná ležérní elegance. Pro lidi, kteří rádi nosí módu a chtějí být šik oděni, ale zároveň se v tom cítit i pohodlně. Kombinuje elegantní kousky s těmi nadčasovými sportovními materiály. Tím, že je to městská móda, upřednostňuje barvy v přírodnějším duchu, přirozené odstíny, žádné zářivé a lesklé látky (béžové odstíny, hnědá, černá, šedá). Co v žádném případě nesmí chybět, je džínovina. Casual styl lze považovat za velice trendy, moderní styl.

Znaky casual stylu

Jak dosáhnout casual stylu? Je to jednoduché, stačí kombinovat zdánlivě neslučitelné prvky a materiály. Např. neformální kousky (např. džíny, trika) s formálními (saka, košile aj.). Příkladem mohou být: klasické kalhoty s košilí a kravatou nebo bez, polosportovní kalhoty, vlněný svetr do V a například tříčtvrteční flaušový kabát s kapucí nebo bez, separátní saka většinou s krátkou fazonou nebo se stojáčkem, objemné hustě pletené svetry s melírovým efektem (žíhané). Nebo se lze uchýlit ke kombinaci jednoduchých neutrálních věcí se stylovými, sportovními – city shic. Kalhoty, košile, trička bavlněná, baleriny, boty bez podpatků.

Kam v casual stylu vyrazit

Tento neformální, pohodlný, ležérní styl představuje originalitu a určitou volnost. Šatník casual stylu se používá při různých příležitostech: v pátek do práce, v sobotu do parku, v neděli na setkání s přáteli.

Co podtrhuje tento styl

Styl je postaven na doplňcích – korále, šály, barevné kabelky, kvalitní hodinky, boty, které dodávají tomuto stylu naprostou jedinečnost.