Barbie styl

Barbie styl
Je barbie styl jen pro blbky? A jsou všechny bárbiny automaticky hned blbky? A co je to vlastně ve skutečnosti ten barbie styl?
3 min. čtení

Dnes se zaměříme opět na jeden z módních stylů, který je v současnosti velmi oblíbený a rozšířený. Tento módní styl je dokonce natolik oblíbený, že v něj nejde pouze o způsob oblékaní, o fashion, ale bývá mu podřízen kompletně celý lifestyle dotyčné, která tento styl preferuje. Řeč bude o barbie stylu.

Co je to barbie styl?

Víte, co je to barbie styl? Že vám to připomíná panenku barbie? Přesně tak. Pokud si chcete představit, jak takový barbie styl vypadá ve skutečnosti, není nic jednoduššího než si představit Barbie panenku v životní velikosti. Blond vlasy (ale můžou být i jiné barvy), krátké růžové šaty či růžová minisukně, boty na vysokém podpatku, nošení kabelky na předloktí.

Barbie styl je sladký a rozkošný styl oblékání. Takto se oblékají mnohé teenagerky, slečny i mladé paní, které preferují růžovou barvu před ostatními. Nosí boty na vysokém podpatku, mají dokonalý make-up a používají „sladké“ vůně. Říkají si barbie girls.

Znaky barbie stylu

1. růžový outfit a mašličky

Základním znakem barbie stylu je růžový outfit (popř. outfit sladěný do jiné barvy) doplněný mnoha mašličkami, srdíčky, volánky, stužkami, pásky a dalšími doplňky.

2. těsné oblečení

K barbie stylu neodmyslitelně patří těsná trička a úzké kalhoty, které zdůrazňující štíhlé nohy, útlý pas a velké poprsí. Stejnou funkci zastávají krátké sukně a minišaty. Jde o to za každých okolností ukázat své fyzické přednosti.

3. výrazné líčení v pastelových barvách

Z make-upu volí nejčastěji pastelové líčení. Vyznavačky barbie stylu mají dlouhé pěstěné nehty, krásné dlouhé vlasy. Každá správná barbie girl se musí pečlivě starat o svůj zevnějšek.

Barbie styl jako způsob života

Barbie styl je způsob života, který stojí díky své „přeslazenosti“ v oblékání v pravém opaku k módnímu stylu emo. Ale i mezi těmito styly se najdou prvky společné jim oběma.

Společné prvky barbie stylu a emo stylu

  1. Oba lifestyly mají své nadšence a fanoušky, stejně jako odpůrce.
  2. Kolem obou stylů existuje mnoho povrchních názorů:
    1. Kvůli tomu, že barbie girls pečují o svůj vzhled, je mnohými tento styl zesměšňován, ale to, že do místnosti přijde dokonale sladěná holka od hlavy až k patě, navoněná, vyrovnaná, prostě jednoduše řečeno krásná, neznamená nic špatného a že se musí jednat o namyšlenou fiflenu. Je to jenom holka, která o sebe pečuje, protože její hlavní předností je vzhled. I barbie girls mohou být sebevědomé, slušné, milé, citlivé, veselé a ochotné i vzdělané a inteligentní dívky.
    2. O emo stylu zase koluje mýtus, že každý emař se sebepoškozuje a řeže do sebe.
  3. Jiným společným prvkem je to, že vyznavači obou stylů se nebojí dát najevo své emoce, ačkoli každý se s nimi vyrovnává jinak.

Je barbie styl opravdu jen pro blbky?

O dívkách, které se rády oblékají do růžové, se tvrdí, že jsou to „naivní blbky, které se skvěle přetvařují“. Je to stejné, jako bych řekla, že tuhle pomluvu si vymyslely ošklivé a závistivé holky, které barbie girls z duše nenávidí kvůli jejich kráse. Ať jedno či druhé je prostě nesmysl! Každý si v dnešní době může říkat, co chce, ale soudit někoho podle typu oblečení, mi přijde kapku mimo. 

Každý chce být něčím jedinečný, tak ať si každý prostě nosí, co chce, v čem se cítí dobře a co ho vystihuje. Já jsem v tomhle směru tolerantní, a když to řeknu upřímně, určitě by mi nevadilo vypadat jako panenka barbie... A jak jste na tom vy?