Taška

Tašky na cestování nebo přenášení sportovního oblečení či notebooku mohou být nejen funkční a užitečné, ale také designově zajímavé. Podívejte se!

Cestovní taška

Cestovní taška je velmi praktický pánský i dámský módní doplněk. Taška určená k cestování se vyrábí v různém provedení, střihu, designu a také z různých materiálů. Taška na cestu nemusí vypadat jen jako nějaké praktické „zavazadlo“, ale může dotvářet celkový outfit.

Cestovní taška se svým vzhledem stylového a trendového doplňku se tak může hodit nejen na cestách a výletech, ale můžeme ji nosit i běžně, třeba na nákup, do práce nebo do školy či na zájmové kroužky či ke sportovním účelům. Cestovní tašky se chlubí jak velkými, tak menšími rozměry a z nabídky cestovních tašek, která je velmi pestrá, si vybere opravdu každý.

Znáte to, často jezdíte na víkendové pobyty, služební cesty, na dvoudenní třídní srazy a víkendové setkávání s přáteli či na pracovní víkendové meetingy, a tak by se vám šiklo nějaké šikovné cestovní zavazadlo. Tím pravým je cestovní taška, která je svým objemem jako dělaná pro pojmutí hromady věcí, bez kterých se na svých cestách neobejdete. Cestovní taška nemusí vypadat jako neforemná objemná kabela, ale může být slušivým módním doplňkem. I cestovní tašky mohou budit dojem decentní stylové kabelky, která váš outfit bezvadně doplňuje.

Nákupní taška

Nákup nemusíte v obchodě sbalit jen do obyčejné nepohledné igelitky s reklamním potiskem supermarketu. I nákupní taška může být krásná, zajímavá a hlavně mnohem pevnější než igelitka.

Moderní módní nákupní tašky a kabelky typu shopper jsou prací zkušených designerů, a proto nabízejí vysoký komfort a úžasný vzhled. Ty nejlepší tašky na nákup jsou vyrobené z odolných materiálů, k určitému otfitu a lehčím nákupům se ale může dobře hodit i stará dobrá síťovka.

Shopper tašky

Shopper tašky jsou velké nákupní kabely, které milují ženy po celém světě. Důvod je prostý, nejen že se do nákupních tašek vejde, co je potřeba (ať už je to nákup, který je nutné vtěsnat do kabelky, když nakupujeme po práci, karisbloky a desky do školy či do kanceláře, výrobky, které nám děti vyrobily ve škole či školce apod.), ale shoppery také dobře vypadají. Teď zrovna nemáme na mysli plátěné či igelitové tašky na nákup, ale kožené kabelky větších rozměrů, obrovské nákupní tašky přes rameno, shopper tašky s potiskem, nákupní kabelky z gumového materiálu a s květinovými vzory apod. Velké nákupní kabely skvěle doplňují dámský outfit a každá žena si i při obyčejném nakupování může připadat moderně.

Plátěná taška

Na nákup jedině s plátěnou taškou! Zapomeňte na igelitky a jiné nechutné šustící tašky, které znečišťují životní prostředí a které si v mnoha obchodech stejně musíte zaplatit.

Nosíte-li na nákupy plátěnou tašku, nejen že se chováte přátelsky k životnímu prostředí (a co si budeme nalhávat, také ke své peněžence), navíc vypadáte moderně a stylově. Plátěné tašky jsou ušity v mnoha velikostech a mnohdy jsou potištěny legračními a vtipnými obrázky, které zlepší náladu nejen vám, ale i vašemu okolí.

Plátěné tašky jsou pevné, takže je nepravděpodobné, že by se plátěná taška protrhla. Plátěné tašky se dají používat stále dokola, při znečištění je stačí vyprat.

Plážová taška

Možná se to nezdá, ale taška na pláž je opravdu velmi důležité vybavení, bez kterého se neobejde žádná koupání a slunění chtivá žena, dívka nebo muž.

Plážová taška není obyčejným módním doplňkem, nejde o pouhou kabelku, do které si člověk sbalí osušku, deku, pití, ovocnou svačinku, opalovací krém a další doplňky k vodě. Už je samotný fakt, kolik těch věcí na koupání na pláže s sebou taháme určuje, že plážové tašky musí být dostatečně veliké a prostorné.

Malá taštička dobrou službu neudělá, naopak spokojení jsou ti, kteří si koupili velkou plážovou tašku. Tašky na pláž ale přeci jen nejsou jen o objemu, o velikosti. Sluníčko, pláž, moře... k tomu patří krásné ženy a sportovní mužská těla, na které je radost pohledět. A hezkými plavkami a stylovou plážovou taškou výsledný dojem můžete jedině jen vylepšit. Poslední letní sezóny přitom s sebou přinesly nové trendy i co se týče materiálu plážových tašek.

Módním hitem se staly velké plastové eko tašky, které výborně odolávají ne vždy šetrnému zacházení na pláži a především vlhku, agresivní mořské soli, písku atd. To, že plážové tašky z plastu navíc vypadají náramně, je jen krásným bonusem.

Plážové tašky k moři i k rybníku

Na letošní léto jsem potřebovala sehnat novou plážovou tašku. Stará se už rozpadává a já se s ní už stydím vyjít mezi lidi. Má už toho holka koneckonců dost za sebou: čtyři sezony dovolených, mořská sůl, písek, sluneční výheň i české bláto na břehu přehrady.

Koupi plážové tašky jsem ale docela dlouho odkládala, protože jsem přesně nevěděla, jakou tašku na pláž si mám vybrat a podle čeho vybírat.

Prošla jsem několik eshopů a pokoukala po katalozích a módních magazínech, abych si udělala představu, co bych měla a mohla od tašky na pláž očekávat. A protože jsem výběrem strávila poměrně dost času (i když musím podotknout, že to byl čas strávený příjemně), rozhodla jsem se, že se s vámi o své zkušenosti s výběrem plážové tašky podělím.

Já sama jsem si nakonec ujasnila, že moje nová plážová taška pro letošní sezonu by měla splňovat asi toto:

  1. musí být hezká, musí na ni být radost pohledět
  2. mohla by vzbuzovat obdiv u ostatních (což mi potvrdí to, že je taška opravdu pěkná)
  3. musí pojmout co nejvíce věcí
  4. musí vydržet zátěžovou zkoušku. V plážové tašce obvykle nosím menší termo taštičku s pitím, nějaké ovoce, sušenky nebo jinou svačinku, knihu (většinou to bývá pořádná bichle), osušku nebo deku a spousty dalších drobností, které dohromady váží poměrně dost kilo
  5. musí být vhodná jak na pláž k moři, tak třeba do přírody k rybníku nebo do městského parku
  6. ale co je hlavní: musí mi slušet a podtrhovat moji osobnost a můj styl!

Sportovní taška

Ať jste pravidelný a velmi aktivní sportovec / sportovkyně anebo jen příležitostně zavítáte do fitka nebo si jdete rekreačně zaplavat, zahrát squash apod., určitě se neobejdete bez sportovní tašky.

Cvičební úbor, sportovní boty, ručník, láhev s pitím, energetické tyčinky... je toho dost, co je potřeba nosit ve sportovní tašce, a proto musí mít opravdu dobrá sportovní taška odpovídající parametry.

Rozměr tašky je důležitý, dbejte na to, aby se taška dobře držela za uši a aby se snadno přenášela, třeba na rameni, stejně tak je třeba pozorně volit materiál, ze kterého jsou sportovní tašky vyrobené. Pevnost, odolnost proti znečištění a ideálně také nepromokavost.

A co si budeme povídat, funkčnost a praktičnost sportovních tašek je jedna věc, poutavý atraktivní vzhled, skvělý design, dobrá značka a módní trendy věc neméně důležitá. I taková sportovní taška přeci může vypadat jako stylová kabelka, sportovní kabelka, co má styl.

A věřím, že tuto přednost ocení nejen ženy, které chodí do fitcentra - jak se lidově říká - spíše lovit, než cvičit.

Gymsacky

Sportovní taška je neodmyslitelná součást každého sportovce, ať už sport provozuje příležitostně nebo pravidelně (co si budeme říkat, ono chodit do posilovny třeba s igelitkou nebo kabelkou zavěšenou na lokti vypadá fakt divně:-) Podle druhu sportu si člověk volí (tedy většinou) sportovní tašku, která jednotlivému sportovnímu nadšenci vyhovuje svou velikostí. Někomu tak stačí sportovní vak nebo třeba sportovní kabela, jiný potřebuje velkou sportovní tašku nebo brašnu. Dámská sportovní taška na rozdíl od pánské, která vypadá opravdu sportovně a která hrdě nosí akorát tak logo té oné značky, se může chlubit něžnými motivy, květinovými vzory, romantickými nápisy nebo třeba pestrými barvami. Pánská sportovní kabela je praktická taška na ukládání potřeb nutných na sport, kdežto dámská sportovní kabela působí jako stylový módní doplněk.

Taška crossbody

Taška crossbody je kabelka malých rozměrů, která se nenosí přes rameno jako ostatní tašky, ale typické je pro ni nošení křížem přes tělo (odtud pochází název tašky „cross body“).

Taška crossbody je trendová záležitost a je vyhledávaným módním artiklem, který si oblíbili jak muži, tak ženy po celém světě. Pánské i dámské crossbody taštičky jsou vyrobeny z kůže, koženky, textilu, syntetických a jiných materiálů. Stejně tak existuje mnoho variací crossbody tašek a kabelek.

Najdeme zde simply crossbody tašky, stejně tak složitě vrstvené a dekorované kabelky. Výjimkou nejsou ani vzory, pruhy a geometrické obrazce, přírodní motivy, ornamenty, ozdobné prošívání aj.

Cross body tašky nejsou jen sportovní kabelky, ale také stylové doplňky, které dokonale podtrhnou váš outfit.

Crossbody taška je taška, kterou ženy i muži nosí křížem přes tělo. Crossbody taštičky jsou tašky menších rozměrů, které jsou určeny na pár běžných nutností a které mají popruh, aby se daly nosit na rameni nebo křížem přes tělo. Crossbody tašky jsou nejčastěji vyrobeny ze syntetických materiálů, ale mohou být ušity i z textilu či z pravé kůže. Crossbody tašky patří k pánským i dámských stylovým doplňkům.

Messenger tašky

Messenger tašky neodmyslitelně patří k stylovému vybavení dnešní doby. Messenger taška má dlouhý popruh, aby se dala nosit i křížem přes tělo. Vyznačuje se ležérní, nedbalou, elegancí. Messenger tašky se vyrábějí jak v mužském, tak dámském provedení. Vybrat si můžete z mnoha materiálů (syntetika, pravá kůže, kombinace s textilem apod.) a mnoha barevných variant. Výjimkou nejsou ani vzorované messengery.

Taška na notebook

Taška na notebook je nezbytný doplněk k notebooku. Brašnu na notebook potřebuje každý, kdo alespoň občas cestuje se svým přenosným počítačem.

Kosmetické tašky a taštičky

Kosmetická taška neboli taštička na šminky, kosmetiku a jinou drobnou drogerii, bez které se žádná žena neobejde, existuje v mnoha velikostech a barevných i střihových variacích. Kosmetické tašky jsou obvykle vyrobeny ze syntetických materiálů, aby se daly snadno udržovat a čistit. Kosmetická taška může být však ušita i z textilu, aby se mohla prát. I kosmetická taštička může být stylová záležitost, která je designově vymazlená a ozdobená mnoha detaily a prvky.

Kožené tašky

Kožené tašky jsou vyrobeny z luxusního materiálu, kterým je kůže. Kožené tašky si oblíbili jak muži, tak ženy. Mezi pánské a dámské kožené tašky patří velké kabelky, crossbody taštičky, aktovky i messengery, stejně jako sportovní tašky v bowling stylu, příruční tašky na doklady a další. Koženým taškám dominují klasické barvy – černá a hnědá, ale kožená taška může být ušita i v jiném barevném provedení (např. modré odstíny). Kožená taška vypadá za každých okolností velice elegantně.

Malé tašky

Malé tašky jsou jednak kosmetické taštičky, ale i menší kabelky typu crossbody tašek. Malé tašky patří jak k dámským módním doplňkům, stejně tak i k pánským. Do malé tašky se kvůli jejímu malému rozměru vejde opravdu jen pár nejdůležitějších věcí. Malé tašky jsou vyrobeny z mnoha rozličných materiálů (textil, kůže, syntetika aj.), pyšní se mnoha střihy, vzory, barvami i potisky. Takže z malých tašek si vybere opravdu každá, a to i ta nejnáročnější žena.

Velké tašky

Velké tašky jsou praktické pomůcky každé ženy a vlastně i muže. Muži nosí tašky velkých rozměrů zvláště na sport, do posilovny, do bazénu nebo třeba na golf. Ženy větší tašky upotřebí třeba na nákupy nebo do školy, do kanceláře, do práce apod. Velká taška není jen praktickým pomocníkem žen, ale také módním doplňkem. Velké tašky se dají nosit různě: s popruhem zkříženým přes tělo, s velkými uchy přes rameno nebo s malými rukojeťmi do ruky.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico