Sandály

Dámské a pánské sandály. Velký výběr.

Kožené sandály

Sandály z kůže jsou elegantní letní boty, které sluší ženám i mužům. Kožené sandálky pro ženy mohou mít větší nebo menší podpatek, zvýšenou platformu nebo rovnou nízkou podrážku a zapínání třeba na řemínky.

Takové páskové letní sandále vypadají jako střevíčky pro princeznu. Ani muži, kteří si potrpí na elegantní vzhled a zároveň pohodlnou chůzi v botách, se v létě neobejdou bez kožených sandálů.

Ovšem největší výběr v kategorii této obuvi mají ženy. Kromě hladké kůže v různých barevných variacích jsou velmi trendy také sandále se vzorem leopardí kůže nebo obdobnými zvířecími motivy. Kožené sandály jsou ideální boty na léto.

Sandály na platformě

Sandály na platformě nebo na klínku jsou jedny z mála bot, ve kterých se i v létě za velmi teplého počasí ženy cítí pohodlně a zároveň vypadají krásně, elegantně a smyslně.

Vyšší platforma nebo klínek promění „křehké a něžné“ sandálky na sebevědomím zářící obuv, která chytře opticky prodlouží dámské nohy a hezky zvýrazní přirozenou siluetu lýtek. Platformy se s oblibou používají také na jiné typy obuvi, sandále s platformou ale unosíte zejména v létě, takže to jsou vedle lodiček na platformě jediné boty, které se hodí pro letní sezonu, oproti lodičkám ale sandále s klínkem nepůsobí tak honosně a slavnostně, a proto se dají nosit nejen večer, ale po celý den, ať v nich jdete kamkoliv, a navíc se dají zkombinovat s mnoha outfity v nejrůznějších módních stylech.

Stylu vašeho oblékání přizpůsobte výšku platformy nebo klínku. Některým modelům oblečení více sluší vyšší, jiným naopak nižší platforma. A myslete také na to, že pokud rády chodíte na procházky nebo nakupovat (a nachodíte u toho jako správná shopalička spousty kilometrů), v každé vyšší dámské botě dříve nebo později začnou bolet nohy, což bohužel platí i pro sandály na klínku (přinejmenším na nějakém tom příliš vysokém).

Korkové sandály

Korkové sandály jsou oblíbenou letní obuví žen, mužů i dětí. Už dávno neplatí, že korkové sandály („korkáče“) patří pouze k domácí obuvi. Nosí se tedy nejen na doma, ale i venku.

Sandály z korku jsou vyrobeny z přírodního materiálu (korkové kůry) v kombinaci s textilem, nebo syntetickými materiály (koženka aj.). V korkových sandálech se příjemně chodí, protože korek se dobře přizpůsobí chodidlu. Dámské korkové sandály jsou opatřeny zdobením (hadí vzor, třpytky, barevné kamínky), barevně se odlišují od pánských sandálů z korku (růžové, světle modré aj.).

Korkové sandály mohou mít nízký podpatek, ale také klínový podpatek či jsou zvýrazněny vyšší platformou. Korkáče se zapínají vzadu kolem nohy na pásek a přezku, jiné se mohou jen nazouvat.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico