Holínky

Dámské a pánské holínky čili gumáky. Nebo galoše?

Kotníkové holínky

V pojmenování kotníkové holínky se objevuje jistý paradox. Holínky se totiž odvozují od slova holeň, jsou to tedy boty, které zakrývají holeň, nicméně holínky se vyrábí i nízké, ke kotníkům. Kotníkové holínky označují dámskou gumovou obuv, která končí nad kotníky.

Dámské kotníčkové holínky patří k praktickým kouskům šatníku, nicméně kotníkové holínky vytvářejí dojem nedbalé elegance, a jsou právem řazeny ke stylovým a trendovým záležitostem, bez kterých se žádná moderní žena neobejde.

Co se týče barev kotníkových holínek, převažuje zde barva černá a šedá, ale vyrábějí se také dámské holínky vínové či hnědé.

Charakteristickým znakem dámských kotníčkových holínek je jejich vysoký lesk. Některé dámské kotníkové gumáky jsou opatřeny vnitřní vložkou, která je vyjímatelná a pratelná.

Zimní holínky

Přestože v zimě častěji padá sníh než déšť, při mírnějších zimách může pršet docela často a vydatně. A v takovém případě přijdou náramně vhod zateplené holínky na zimu.

Vyteplené gumáčky udrží nohu v suchu i v teple, a to dokonce i při nízkých teplotách okolo bodu mrazu, stejně jako jakékoliv jiné kvalitní zimní boty. Zimní holínky jsou nedocenitelné i při zimních radovánkách v mokrém sněhu.

Zateplená gumová obuv je navíc především mezi ženami stále populárnější a úspěšně soupeří s mnohem tradičnějšími módními botami jako jsou kozačky.

Proto přední obuvnické značky navrhují moderní stylové módní holínky, které zaujmou také pestrými barvami, dekoračními vzory a celkovým velmi progresivním vzhledem. Kožíšek již není výsadou pouze kozaček, sněhulí nebo zimních tenisek, ale koupit se dají už i také holínky s kožíškem.

Dámské holínky

Módní dámské holínky se čím dál častěji objevují na nohou žen při procházkách v ulicích měst za deštivého počasí.

Stylové gumáčky pro ženy koupíte v nejrůznějších barvách a barevných variacích od klasické černé, šedé a bílé přes pastelové barvy jako růžové holínky, červené, zelené, modré atd.

Velmi oblíbené jsou moderní módní gumáky, holínky a galoše s různými hravými vzory a abstraktními motivy jako třeba puntíkované holínky, holínky s květinami, srdíčky, obrázky zvířat apod.

Každá žena si na podzim nebo na jaře určitě ráda vyjde ven po dešti a vůbec jí v takových krásných holínkách nebude vadit šlapat do louže nebo projít malým bahnem.

Dětské holínky

Dětské holínky jsou roztomilé. Děti v pestrobarevných gumácích rádi capkají v loužích a bahně a rodičům to obvykle vůbec nevadí.

Gumáčky pro nejmenší děti, stylové dívčí holínky i chlapecké gumáky se svým hravým a nápaditým vzhledem v mnohém blíží dámským módním holínkám – dokonce je až neuvěřitelným designem často překonávají a maminky svým ratolestem takové krásné holiny skoro až závidí.

Dětské holínky jsou na první pohled nápadné pestrou barevnou paletou. Velmi oblíbené jsou gumáky s potiskem, obrázky a nejrůznějšími vzory od proužků, puntíků a hvězdiček přes army styl s maskáčovým vzorem až po psychedelické abstraktní vzory.

Speciální kolekce dětských holínek dokonce rovnou vypadají třeba jako zvířátka. Nemusíte se ale bát, že by se hezké obrázky ztratili pod nánosem bahna. Při dětských hrách v loužích k tomu dojít může, jenže jelikož jde o gumové boty, snadno se holínky udržují čisté a lehce se z nich odstraní bahno a špína a zajímavý potisk holínky je zase jako nový.

Dětské holínky jsou jako stvořené do nestálého aprílového počasí. Děti je unosí ale nejen jako typickou jarní obuv, své využití najdou gumáčky pro děti i na podzim a po každé letní bouřce.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico