Boty slip-on

Nejsou to slipy! Jsou to slip-ony, jsou to boty a jsou moc fajn. Česky by se dalo říct nazouvací tenisky. Ale to nezní tak dobře. Prostě slip on. Pojďme se na ně mrknout!

Béžové pruhované pánské slip on etno
Béžové pruhované pánské slip on etno

Kdo si myslí, že slip-ony jsou slipy či jiné spodní prádlo, ten se hluboce mýlí. Slip-ony jsou nízké pohodlné boty, které letos v létě budou hrát mezi obuví prim. Už teď slip-on boty plní stránky zahraničních lifestylových magazínů a na módních přehlídkách mnoha značek, které aktuálně představují své kolekce pro jaro a léto, na sebe tyto nazouvací botičky strhávají opět velkou pozornost.

Proč opět? Protože slip Ons boty samy o sobě nejsou v obuvnickém módním průmyslu žádnou novinkou; slip-ony jsou trendy botičky, jejichž obliba se pravidelně vrací. A právě letos se na velké módní vlně přiřítily do samého středu světa městské módy.

Tenisky slip-ony budou letos prostě cool. Líbí se vám? Pro příznivce urban stylu toto léto doslova nutnost!

Odkud se vzal výraz slip-on obuv

Výraz slip-on (slip-ons) pochází z angličtiny a v doslovném překladu to znamená nazout. Od toho se odvozuje i český ekvivalent výrazu slip-ony – nazouvací boty. Ačkoli v módní řeči uslyšíme právě ono anglické slip-on.

Kde se boty slip-on objevily poprvé

Tyto příjemné a pohodlné boty, které svou vizáží připomínají příbuzné mokasíny a které jsou v Čechách obvykle označovány jako moderní mokasíny, se poprvé objevily v Londýně. A ve Velké Británii jsou v současné době velmi populární a vyhledávané jak ženami, tak muži. Tuto sezonu to vypadá, že už pronikly i na náš trh, protože výrobci se snaží být trendy a při sporty-chic looku, který pobláznil svět kolem nás, se snaží přijít s obuví, která by tento styl podtrhovala. A to se slip-onům skvěle daří, o málokteré obuvi lze říct, že je sportovní, a přesto se nese v elegantním duchu. A tak není divu, že se tenisky slip-on stále častěji objevují v kolekcích módních návrhářů.

Vlastnosti a výhody slip-onů

  • Lehké letní boty, které jsou při jejich nošení velice pohodlné.
  • Obuv slip-on je nazouvací, žádné zipy ani tkaničky, takže se člověk nemusí ohýbat.
  • V nártové části slip-onů jsou našité dvě gumičky, které umožňují botu pohodlně nazout.
  • Boty slip-on mají pevné švy, stylový design, různé moderní a trendové vzory.
  • Slip-ony jsou vyrobeny z pevné látky (ale výjimkou není ani semiš či luxusní kůže) a gumové podrážky.

Design tenisek slip-on

Design obuvi slip-on je veskrze jednotný, nicméně liší se jednou věcí, a tou je vzor (nebo motiv potisku). Každá módní značka se snaží přijít s inovativním nápadem, který by zaujal co nejvíce příznivců slip-onů. Mezi nejpopulárnějšími vzory, se kterým si tenisky slip-on může člověk koupit, patří kostkovaný vzor, tygří, leopardí, hadí, květinový nebo maskáčový. Slip-ony mohou být v klasických barvách: černé, bílé, šedé, v pastelových barvách či metalické. Výjimkou nejsou ani semišové či nýtované slip-ony.

Stylamo | 27. 12. 2019, aktualizováno: 20. 03. 2020
Boty slip-on
Boty slip-on

Štítky: