Batoh

S batohem na zádech: Na výlet do přírody, pohodlně po městě, do práce s notebookem. Ať vyrazíme kamkoliv, batoh je náš věrný druh. Podívejte se také na tyto batohy.

Dámský batoh

Dámské batohy nevyužijete jen ke sportovním aktivitám. Dámské batohy totiž také patří k módním stylovým doplňkům.

Městské batohy pro ženy jsou vhodné jako tašky do školy, batohy na nákup i pro přenos dokumentů a jiných věcí.

Vzory na dámských batozích, které jsou vhodné do města i do přírody, jsou přizpůsobeny ženskému romantickému cítění – květiny, srdíčka, puntíky i popisky, nebo jsou dámské batohy prosty vzorů a jsou ušity např. v pastelových barvách.

Střih batohů pro dámy je přizpůsobený ženské postavě a konstituci, záda jsou vypolstrovaná, stejně jako třeba ramenní popruhy apod.

Pánský batoh

Sedí pevně na zádech, má kvalitní široké popruhy, dobře a pohodlně se nosí, je prostorný, má uzavíratelnou samostatnou kapsičku na peněženku, sluneční brýle, mobil a další drobnosti a také nesmí chybět síťovaná přehrádka na láhev s pitím, to je ve zkratce to, podle čeho si muži vybírají batohy.

Pánský batoh navíc ale může být hezký, dokonce designově velmi zajímavý a stylový, protože i pro dnešní moderní muže, tj. věčné kluky s batůžkem na zádech je trendy vzhled důležitý.

Výběr pánských batohů se rozprostírá v širokém spektru, od batohů pro ty pány, kteří vyznávají přísnou a strohou eleganci (tyto tašky na záda se hodí třeba na nošení po městě, do práce, často se do takových batohů dá vtěsnat i notebook), až po zastánce rozverných barevných vzorů a hýřivých motivů; tyto batůžky najdou své uplatnění nejen při turistice, sportovních aktivitách a běžném každodenním nošení, ale třeba také na letní hudební festivaly.

Méně ortodoxní pánové se spokojí z běžnými a také většinou snadněji dostupnými unisex batohy.

Batoh na notebook

Kvalitní batoh na notebook musí mít oddělenou polstrovanou kapsu, do které se váš přenosný počítač bezpečně vejde tak, aby nevyčníval byť jen malým kousíčkem ven, proto je při výběru nového batohu na notebook nejdůležitější sledovat právě tento parametr: velikost vnitřní přihrádky, do které se vkládá laptop / notebook.

Každý skutečně kvalitní výrobce batohů, který zároveň nabízí ve svém sortimentu také batohy na notebook, tento údaj uvádí. Předností batohů na notebook oproti klasickým taškám na notebooky je především možnost nosit batoh na zádech s popruhy pevně na obou ramenou, z čehož plyne, že s batohy na notebook se nejen pohodlněji chodí a přenáší počítač např. v městské dopravě, ve škole, ale může se s ním dokonce jet na kole, běhat (třeba na autobus), jet na výlet... U tohoto typu batohů je design a módní vzhled až na druhém místě, nejdůležitější je dostatečná ochrana notebooku.

I když jsou dnes notebooky co se týče samotného šasi, pevnosti a odolnosti těla noťasu už konstrukčně poměrně sofistikovaně provedené, přeci jen jde stále o docela křehkou a na rozbití náchylnou věcičku, která v sobě obsahuje spousty citlivé elektroniky a především velký displej – a znáte to: chvilka nepozornosti a už jsou na displeji praskliny, pavučiny... Proto se při výběru batohu na svůj milovaný noťas zaměřte na ochranné prvky, polstrování a celkové uspořádání vnitřního prostoru. Přesto se dají koupit módní, stylové a designově velmi nápadité batohy a tašky s popruhy na záda, ve kterých se dá pohodlně přenášet notebook.

Ať už jde o hezkou barevnou kombinaci, obrázky, vzory a designové potisky na batohu nebo rovnou stylové vyhranění batohů: takový ryzí vintage retro batůžek, ze kterého vytáhnete moderní špičkový hi-tech notebook, má také své nezaměnitelné kouzlo.

Sportovní batohy

Sportovní batohy jsou primárně určeny na přenášení sportovních pomůcek, nicméně velmi dobře se nosí i jen tak, třeba do města, do školy nebo do práce. Sportovní batohy jsou stylové pánské i dámské doplňky, které se nesou v duchu městské módy.

Některé sportovní batohy, pytle nebo vaky se vyrábějí v unisex provedení, takže je mohou nosit jak holky, tak kluci. Sportovní batohy se vyznačují mnoha barevnými kombinacemi, pestrými vzory, různými potisky a netradičními a originálními detaily.

Školní batohy

Školní batoh nosí děti již od předškolního věku. Dětské školní batohy jsou vidět jak na dětech mířících do první třídy, tak i na dětech ze starších ročníků, výjimkou nejsou středoškoláci a taktéž vysokoškoláci.

Školní batohy jsou ergonomicky tvarované batohy, které mají vyztužená záda, některé se chlubí i pevným dnem. Nechybí samozřejmě postranní kapsy, přední kapsy, reflexní prvky. Od školních aktovek se rozeznávají podle předního a horního zapínání na zip.

Výhodou dětských školních batohů je jejich váha. Pro děti jsou lehké a dobře se nosí. Školní batohy pro děti jsou vyrobeny z kvalitních a odolných materiálů. Školní batohy mohou být pestrobarevné, jednobarevné, s různými vzory nebo obrázky.

Batoh s potiskem

Hodím ho na záda a jdu. Batohy jsou prostě praktické a užitečné, ale mohou být i skvělou stylovou záležitostí. Batoh s potiskem je to, oč tu běží.

Stylové batohy s různými potisky, tištěnými vzory a motivy fungují a baví. Vzorovaná látka nebo výrazný osobitý potisk batůžky prozáří a obzvláštní, ať už si v batohu neseš papíry do práce, učení do školy nebo svačinu na výlet.

Zkrátka nos batoh, který bude trefně vystihovat tvůj charakter, nos batoh, který se ti líbí. V současné době jsou velmi oblíbené abstraktní vzory a různé až psychedelické potisky, pokud takový motiv ještě navíc hýří barvami, určitě se jedná o atraktivní městský batoh.

Chceš-li ale raději batoh do přírody než do města, vol konzervativnější barvy a přírodní motivy. Popularitě se těší batohy s potiskem zvířat, zejména pak ptáků, maskáčové batohy v army stylu a dámy nedají dopustit na tradiční květinové vzory.

Ledvinky

Ledvinka je malé taška, kapsička..., která se nosí u pasu. Svou největší slávu si užila v devadesátých letech dvacátého století.

Vintage batoh

V poslední době sklízejí nebývalý zájem a věřte, že je nemilují pouze hipsteři. Vintage batohy mají svůj osobitý styl a romantický nádech, stejně jako vše, co je retro. Na vintage batoh je možné pohlížet jako na moderní módní doplněk, ale v prvé řadě se dá dát na záda a vyrazit s ním na výlet.

Specialistou na vintage bágly je kanadská značka Herschel, která ráda koketuje také s dalšími styly, velmi populární je třeba army design tašek Herschel, což koneckonců odkazuje opět na vintage.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico