Baleríny

Když se na to zeptáte, skoro každá žena vám odpoví, že její oblíbené letní boty jsou balerínky. Máte to také tak? A co říkáte na tyto baleríny?

Dámské boty na nízkém podpatku.

Když se zeptáte kterékoliv ženy, jaká je její oblíbená letní obuv, velmi často se setkáte s bleskovou odpovědí: „No přece baleríny!“

Pohodlné nošení a veskrze pozitivní zkušenosti s balerínami jsou tou nejlepší reklamou, které si tento druh bot sám sobě dělá. Baleríny jsou všestrannou obuví, kterou lze nosit ve volném čase, ale bez ostychu si je můžete vzít také do společnosti při nejrůznějších, i těch slavnostnějších příležitostech.

Ženy mají rády baleríny především proto, že se perfektně hodí do městského shonu. Vypadají stylově, takže si na ulici neutrhnete ostudu, a zároveň pohodlný střih těchto botiček a nízký podpatek ušetří vaše nohy zátěže, kterou by pociťovaly po celodenním „tanci“ na ulicích na vysokém podpatku.

Baleriny dnes najdeme v nabídce mnoha obuvnických značek. Baleriny se liší svým zaměřením, některé si drží konzervativní vzhled, jiné se nebrání experimentování se stylem a designem boty. Mezi nejoblíbenější značky, které vyrábějí tuto obuv, se řadí Pretty Ballerinas, Ana Lublin, Blowfish, Refresh, Marco Tozzi nebo například baleriny od značky Tom Tailor nebo poměrně levné baleriny Peddy, které jsou určeny pro děti (holčičky, dívky a slečny).

Co to jsou baleríny a proč jsou tolik oblíbené?

Balerínky jsou dámské boty, které poslední sezony patří k nejoblíbenější a nejvyhledávanější obuvi pro ženy. Balerínkám se také říká baleriny, balerínky nebo balerinky.

Každá z nás má doma několik párů těchto bot, ale napadlo vás někdy, proč se balerínám říká zrovna baleríny a proč jsou tolik populární? Proč jsou baleríny jedny z nejoblíbenějších bot a v čem se odlišují od ostatních, na to se podíváme podrobněji.

Baleríny a jejich střih

Baleriny je název pro dámskou, nízkou, placatou, lehkou obuv s kulatou špičkou (jen výjimečně je obuv zakončená do špičky), která svým střihem připomíná obuv baletek. V češtině se pro obuv baletek používá sice slovo piškoty, nicméně i pojem balerínky je už v české slovní zásobě slovem zažitým a více než s tanečnicí – baletkou (balerínou) se používá právě pro baletní obuv – piškoty (balerínky).

Proč jsou balerínky tolik oblíbené?

Jsou to praktické a především pohodlné botky, jejichž výhodou je, že jsou skladné, uzavřené a v některých případech se dají dokonce přehnout v půli, uložit do speciálního sáčku a nic se jim nestane, takže v případě potřeby, když vás bolí nohy z chození na vysokých podpatcích, si balerínky ze sáčku vytáhnete a opět obujete.

Baleríny mohou v pohodě nahradit i elegantní lodičky, ale pouze tam, kde to přísný dress code umožňuje a připouští.

K čemu se baleríny nosí?

Balerínky se hodí k jakémukoli typu oblečení – k šatům, úzkými i širokým kalhotám, tříčtvrtečním kalhotám, šortkám i k sáčku a legínám. Outfitu dodají netradiční vzhled a šmrncovost.

Oblíbené značky balerín

Mezi nejoblíbenější značky balerín patří: baleríny Adidas Neo, Crocs, Deichmann, Desigual, Gabor, Iron Fist, Jana, Lacoste, Mel, Melissa, Nike, Prada, Puma, Qube, Rieker, S. Oliver, Timeless, Woz.

Druhy balerín podle materiálu

Existuje spoustu druhů balerínek, které jsou vyrobeny z různých materiálů. Výhodou balerín je, že s jejich barvou, materiály a různými ozdobnými komponenty se dá hodně experimentovat. Vznikají tak pestrobarevné baleríny, baleríny, které vypadají jako elegantní lodičky bez podpatku, baleríny se vzhledem tenisek, baleríny s páskem přes nárt i nazouvací, krajkové baleríny, síťované balerinky apod.

Baleríny vyrobené z různého materiálu:

Textilní baleríny

Textilní baleríny jsou vyrobeny z jednobarevných či pestrobarevných látek, které mohou být doplněny zvířecími potisky, motivy s figurkami, písmeny apod. Boty jsou zdobeny mašlemi, kamínky, kovovými přezkami a sponami aj. Při pořizování látkových balerin je třeba vybírat zpevněnou obuv, protože se může stát, že pokud vám nezpevněné boty zmoknou, mohou se začít deformovat a chození v nich už nebude tak příjemné.

Semišové baleríny

Semišové baleríny vypadají hladce a sametově, ale jejich nepoškozený vzhled nelze udržet do nekonečna. Časem se semiš ošoupe a jeho barva vybledne. Nicméně samozřejmostí k nákupu semišových balerínek je zakoupení impregnace na semiš, aby botky vydržely co nejdéle.

Lakované baleríny

Lakované baleríny jsou nejčastěji vyrobeny z eko kůže a jejich povrch je lakovaný buď s lesklým či matným vzhledem. Lakované baleríny jsou elegantní stejně jako lodičky či boty na vysokém podpatku.

Kožené baleríny

Kožené baleríny jsou vyrobeny buď z pravé kůže, nebo z umělé (eko) kůže. Je možné je nosit jak na oficiální události, tak třeba i do práce, pokud nás ten den čeká schůzka. Baleríny působí elegantně.

Gumové baleríny

Gumové baleríny připomínají obuv do vody, nicméně jsou stále oblíbenější pro svůj jedinečný a neotřelý vzhled. Gumové boty, u nichž není výjimečný design děrování, se dobře udržují čisté, pokud se zašpiníte v prašných ulicích, boty stačí osprchovat.

Plastové baleríny

Plastové baleríny mají tutéž schopnost jako gumové baleríny, a to že jsou omyvatelné. Jsou vyrobeny z měkkého, ohebného plastu. Jsou originální a trendy.

Skládací balerínky do kabelky

Zrovna včera, kdy jsem celý den prochodila a odestála na botách s vysokými podpatky, jsem se proklínala, proč jsem si ještě nepořídila tak praktickou a moderní věc, jako jsou skládací baleriny Cocorose London, které se vejdou kamkoli a nezaberou v kabelce příliš mnoho místa. A vy už máte své skládací balerínky do kabelky?

Na první pohled mne zaujaly skladné balerínky Cocorose Shoreditch. Jsou provedeny v šedo-růžové kombinaci a růžová špička je ozdobená mašličkou a broušeným srdíčkem – tyto dva prvky působí velmi žensky. Nejenže jsou botky vzhledově opravdu krásné, jsou i velmi praktické. Lze je složit (baleriny je možné přehnout na polovinu), a tak se vlezou třeba do kapsy, nebo do malé kabelky.

K botám navíc dostanete dárkovou krabici s nápisem Cocorose London, malé pouzdro s řetízkem, v němž lze boty uchovávat, a černou tašku na boty přes rameno. Všechny tyto věci dotvářejí styl Cocorose London a vy s taškou na boty přes rameno a ve skládacích balerinkách budete vypadat přímo světově.

Historie balerínek – kde, kdy, proč a jak baleríny vznikly

Také každý rok nedočkavě vyhlížíte jaro, abyste jeho příchod oslavily tím, že ze skříní vytáhnete balerínky a vyrazíte v nich třeba na jarní procházku či do města nebo na nákupy? Baleríny jsou nízké placaté boty, ve kterých nebolí nohy, skvěle se v nich chodí, a proto v nich dokážete nakupovat dlouhé hodiny. Což je přece perfektní! Víte ale, jak dlouho si už tohoto komfortu chodit v balerínkách ženy mohou užívat? Víte, kdy se baleríny poprvé objevily? A jak tyto boty vlastně vznikly?

V tomto článku se vypravíme na malý výlet do historie obuvi, které se říká baleríny. Možná vás stejně jako mě napadlo, kdy, kde a proč baleríny vznikly, kdy si je ženy zamilovaly a jak se to stalo, že nízká obuv, která se zdánlivě oproti botám na vysokém podpatku nehodí pro dámu, se stala pevnou součástí světa módy.

První zmínky o obuvi připomínající dnešní balerínky

Na obrazech z první poloviny 19. století si je možné povšimnout, že ženy tenkrát nosily nízkou obuv bez podpatků, která vzhledově připomíná dnešní baleríny. Není neobvyklé setkat se s plochými botami v tak dávné minulosti. Například ve středověku byly boty bez podpatku velmi oblíbené, navíc dlouhá špička symbolizovala bohatství a majetek dotyčného (čím delší špička, tím movitější byl). I v době buržoazie a aristokracie se nosily boty s plochou podrážkou, ale nosil je jen prostý lid (ti bohatí dávaly přednost obuvi s podpatkem).

Repetto - první značka vyrábějící baleríny

Vznik klasických balerín v podobě, kterou známe dnes, se datuje do roku 1947, kdy mladý francouzský tanečník Roland Petit, kterého přijali do angažmá v Opeře Garnier, svou matku Rose Repetto přemluvil, aby mu na balet ušila pohodlné boty. Rose Repetto dostala jedinečný nápad, který jejím balerínám zaručil budoucnost. Z tanečních balerín vyndala vnitřní vložku a našila ji zespodu na podrážku, takže boty byly odlehčené a odpružené, tanečníkům se tak tančilo s větším pohodlím.

Její baleríny se staly velmi úspěšné a žádané, a proto se šití taneční obuvi začala věnovat na plný úvazek. Založila firmu Repetto, která byla vyhlášená po celé Francii. Taneční boty měly takový úspěch, že se rozšířily i do ostatních zemí, kde tvořily součást divadelních a filmových kostýmů.

Brigitte Bardot a baleríny Cendrillon

Jako obuv pro všední nošení baleríny ve Francii proslavila Brigitte Bardot, které na přání Rose Repetto vyrobila rudé lakované baleríny na malém podpatku s názvem Cendrillon. Nošení balerínek následně okoukaly nejen filmové hvězdy, ale i obyčejné ženy a dívky, které si takové boty toužily pořídit.

Audrey Hepburn

Boom nastal v 50. letech, kdy se balerínky objevily na půvabné britské herečce Audrey Hepburn. Tato křehká a ezoterická herečka je nosila s takovým šmrncem a vkusem, že jí je záviděla kdekterá žena. Po jejím vzoru si je pořídila většina dam, žen i slečen.

V 80. letech 20. stol. klesl zájem o baleríny Repetto

V 80. letech o taneční i městské boty opadl zájem, což souviselo se smrtí Rose Repetto. Najednou nebyl nikdo, kdo by firmu převzal a pokračoval v rozvíjení dalších balerín. Ty dřívější už nebyly moderní, ženy chtěly nové kousky.

Konec 90. let 20. stol. znamenal pokračování značky Repetto

V roce 1999 značku koupil Jean-Marc Gaucher s cílem dostat značku zpátky na vrchol. Snažil se ze značky Repetto vytěžit maximum, protože v ní viděl obrovský potenciál. Gaucherova koncepce se od té původní Rosiiny nelišila – toužil vyrábět boty jak na běžné nošení, tak speciální taneční obuv. Začal spolupracovat se známými osobnostmi a návrháři. Například návrháři Issey Miyake a Yohji Yamamoto oživili model balerínek Cendrillon, který byl úspěšný po celém světě.

Boom balerínek na začátku 21. století

Začátkem nového tisíciletí nastal mohutný rozmach těchto nízkých botiček. Souvisí to i s tím, že baleríny již dávno neplní pouze funkci pohodlných bot, ale dotvářejí jednotlivé outfity. Baleríny převzaly do svých kolekcí i další módní značky a tento trend přetrvává do současnosti.

Od roku 2000 nastal obrovský boom balerínek, který trvá dodnes. Baleríny jsou vyráběny z mnoha materiálů - existují plastové, textilní, gumové, kožené, koženkové balerínky, s přezkami přes nárt i bez přezek, s nízkým nebo žádným podpatkem, zdobené mašličkami, kamínky, flitry, potisky, sponami, korálky aj. a velký potenciál v nich vidí mnoho módních značek.

Trendy baleríny na jaro a léto

Od doby, kdy baleríny pronikly do světa módy, se toho u nich příliš nezměnilo. Stále jsou oblíbené u žen všech generací, nosí se jak k legínám a kalhotám, tak k šatům a sukním. V módě mají své nezastupitelné místo, kterého se pevně drží a kterého se jen tak nevzdají. A proč by taky měly? Už více než 60 let jsou součástí našich jarních a letních šatníků a ženy na ně nedají dopustit, protože se v nich pohodlně chodí a hodí se k jakémukoli outfitu.

Balerínky se staly protikladem k střevícům a lodičkám na vysokých podpatcích. Baleríny už však nejsou jenom pohodlné boty, ale dotvářejí styl každé ženy. Mohou být elegantní, rozpustilé a hravé, sportovní. Módní návrháři se předhánějí, kdo vymyslí zajímavější design, kdo navrhne originálnější materiál, čí baleríny se budou nosit více. Každá módní značka se snaží na sebe strhnout co největší pozornost a oslovit co nejvíce potenciálních zákaznic. A nejinak tomu je i letošní jarní a letní sezonu.

Trendy balerínky na jaro a léto 2014 přináší spousta značek a vybrat si lze z velkého množství botiček na nízkém podpatku. Vybrala jsem balerínky od tří značek (Mel, Desigual a Dogo), které jsou letos nejžádanější.

Plastové voňavé balerínky Mel

Mel je odnož brazilské značky Melissa, která na trhu funguje už od roku 1971. Na podrážce balerínek Mel je uveden nápis Dreamed by Melissa, aby nedošlo k omylu, o jakou značku jde.

Mel si od své starší sestry Melissy vzala to nejlepší: také Mel vyrábí baleríny z recyklovatelného plastu Melflex, baleríny jsou voděodolné, hypoalergenní a napuštěné bonbonovou a ovocnou vůní, která se pozvolna uvolňuje (velmi žádané jsou varianty s jahodovou, mangovou, třešňovou a jablečnou vůní).

Nicméně do svých bot na nízkém podpatku přidává něco ze sebe. Mel si potrpí na pestré a zářivé barvy, propracovaný design a zdobení roztomilými (někdy poněkud až kýčovitými) motivy – srdíčka, kytičky, mašličky, motýlci, kamínky, cvočky apod.

Baleríny na jaro a léto brazilské značky Mel slaví úspěchy po celém světě. Aby taky ne, když je značka Mel na trhu již od roku 1971. Balerínky Mel jsou vyrobeny z gumy, přesněji z antialergického, voděodolného a recyklovatelného plastu Melflex, mají nevšední design a po rozbalení z krabice vám provoní celý byt. Ovocná vůně bot se postupně uvolňuje, takže boty voní stále.

Baleríny Mel by Melissa je exluzivní řada jarní a letní obuvi brazilské značky Mel. Balerínky Mel by Melissa jsou vyrobeny z odolného gumového materiálu, který je zdravotně nezávadný, dobře omyvatelný, lehký, pevný a odolný vůči nárazům. Díky svému plastovému vzhledu jsou baleriny Mel by Melissa originálním a stylovým doplňkem každé ženy, navíc jsou balerinky Mel by Melissa provedeny v elegatním designu.

Balerínky Desigual

Španělská módní značka Desigual, která je rok od roku stále populárnější, zanechala svůj rukopis i na svých balerínách. I na nich se vyjímají už tradičně pestrobarevné skvrny, květiny, španělské nápisy, srdíčka a další motivy, geometrické vzory a prapodivné ornamenty typické pro značku Desigual. Baleríny působí vesele, hravě a pozitivně, přinášejí vůni španělské exotiky a orientálních dálek. Jsou vyrobeny z textilu a hodí se jak pro elegantní dámy, tak pro nespoutané tanečnice.

Baleríny španělské módní značky Desigual jsou prostě neodolatelné. Desigualky jsou vyrobeny z textilu a syntetických materiálů. Mají nařasenou gumičku, která nohy neotlačí a díky které boty drží pevně na nohou a nesklouzávají. Také balerínky Desigual se chlubí typickými rysy značky Desigual, mezi které patří květinové potisky, pestrobarevné motivy, přírodní vzory, geometrické obrazce a rozličné ornamenty. Stylová obuv Desigual působí hravě, vesele a optimisticky.

Baleríny Dogo

V letošním roce se o tureckou značku Dogo doslova strhla lavina zájmu. Když se řekne Dogo, vybavíte si jediné: jedinečný umělecký design! Originální a neotřelé baleríny Dogo bodují v České republice na plné čáře. Balerínám, které jsou vyrobeny ze syntetických materiálů, dominují motivy zvířátek (kočičky, pejsci, ptáčkové), nostalgické obrazy z dětství (knížky a kola), romantické výjevy, něžné a roztomilé prvky (srdíčka, květinky), proužky a puntíky, novinové potisky apod.

Baleríny turecké značky obuvi a bytových doplňků Dogo jsou u žen velmi oblíbené, a to díky jejich neotřelému designu. Balerínkám dominují nevšední vzory a potisky, každý pár bot je možné považovat za umělecký artefakt! Na obuvi na nízké pevné podrážce ze syntetiky najdeme zobrazeny kočky, ptáky, květiny, berušky, motýly, ale i podvečerní ulici, motiv srdcí, zážitky z dětství, kdy jsme jezdily jako malé na kolech apod. Textilní baleriny Dogo vás vtáhnou do světa dětství a hravosti.

Plátěné balerínky s mašličkou

Pokud máte rády textilní obuv a navíc zbožňujete balerínky, pak vás potěší plátěné balerínky s mašličkou na špičce, např. od celosvětově známé italské značky Diesel.

Tyto dámské módní textilní baleriny jsou vyhledávaným artiklem nejen pro to, že vzhledově připomínají plátěnky, tenisky, textilní kecky, což působí velmi originálně, ale také pro to, že se v nich příjemně chodí (stélka je mírně vyměkčená a boty mají dostatečně tvrdou podešev, aby při chůzi nebyl cítit každý kamínek, výmol či kdejaká povrchová nerovnost). Balerínky Diesel po obvodu podešve lemuje bílý pruh a na špičce má bota šněrování – tkanička se zavazuje na mašličku. Plátěné balerínky Diesel je možné nosit jak ve volném čase, k volnočasovým aktivitám, stejně tak se hodí k běžnému nošení (do města, do školy, do práce apod.).

Baleríny Refresh

Baleríny obecně jsou nízké „placaté“ polobotky, které svým vzhledem a střihem připomínají obuv pro baletky. Balerínky jsou elegantní a pohodlné botičky, které si můžeme vzít do práce, do města, na nákupy, na schůzku s přáteli. Značka Refresh s barvou, materiály a různými komponenty balerín hodně experimentuje, a tak vznikají podařené kousky: prošívané baleríny s lakovanou špičkou, semišové baleríny na klínku, látkové baleríny lemované neonovou barvou a ozdobené mašličkou a mnohé další.

Baleríny Timeless

Baleríny londýnské módní značky Timeless jsou oblíbené po celé Evropě. Ženy na nich oceňují především jejich elegantní design, kvalitní zpracování, odolné materiály a důraz na detail, který módní společnost na své balerínky klade (ať už se jedná o celokovovou špičku, mašličku na nártu, ozdobné kamínky a flitry, lakovaný vzhled apod.). I s botami na nízkém podpatku lze působit elegantně, decentně a uhlazeně.

Baleríny Ella

Balerínky anglické značky Ella patří svým vzhledem a stylem spíše ke konzervativnějším balerínkám. Přesto se na každé balerínce nachází nějaký drobný zdobný prvek, který dodává těmto botám jedinečný styl, např. malá mašlička. Baleríny Ella si oblíbí všechny ženy, které chtějí hezké a elegantní letní boty, jež ale nebudou příliš vyzývavé a extravagantní, ale spíše budou působit ležérním dojmem. Balerínky Ella mají lesklý povrch a skvěle se hodí k riflím a veselému barevnému tričku, halence nebo jinému topu.

Baleríny Baťa

Slavná česká obuvnická značka Baťa nabízí ve svém portfoliu širokou škálu nejrůznějších typů bot. Baleríny mezi ně samozřejmě také patří. Tyto oblíbené boty pro ženy slibují v provedení značky Baťa vysokou osvědčenou kvalitu a tradičně skvělý elegantní vzhled. V pohodlných balerínkách od Bati si užijete léto!

Baleríny Zaxy

Plastové baleríny patří k trendům posledních let. K osvědčeným výrobců balerín z plastu se řadí i značka Zaxy. Baleríny značky Zaxy jsou vyráběné v Brazílii. Díky technologii Hug-tec je stélka balerín Zaxy velmi měkká a pohodlná. Boty z umělé hmoty unosíte hlavně v létě. Plastová obuv Zaxy je velice ohebná, pružná a dokonale se přizpůsobí chodidlu. Baleríny Zaxy jsou vyráběné z recyklovaných plastů. Navíc krásně voní a díky použitému materiálu jsou hygienické. V neposlední řadě uhranou ženy svým designem. Krásný vzhled těchto balerínek vyšperkuje každý váš outfit.

Baleríny Rieker

Protože švýcarská značka obuvi Rieker ví, že v létě se nedá chodit ve zcela uzavřených botách, zahrnula do své nabídky letních bot i perforované či nazouvací baleríny. Baleríny Rieker můžeme rozdělit do několika kategorií: městské, elegantní, sportovní, na volnočasové aktivity apod. Boty Rieker jsou vyrobeny z kombinace textilu a syntetiky nebo pouze ze syntetických materiálů.

Baleríny Qube

Jarní a letní baleríny londýnské značky obuvi Qube se ispirují urban stylem. Balerínky Qube jsou elegantní, stylové a pohodlné. Městskou módu v sobě prostě nezapřou! Boty Qube jsou vyrobeny ze syntektických materiálů, některé jsou perforované (dírkované), aby byly v létě prodyšné, a pyšní se pestrými i něžnými pastelovými barvami. Qube si potrpí i na detailní vyladění, některé boty mají uvázanou mašličku na špičce, jiné jsou zdobeny kamínky, flitry nebo cvočky apod. Qube u svých bot vsází na romantický vzhled a ženskost.

Baleríny Iron Fist

Americká módní značka Iron Fist u svého zboží přednostňuje originální design. Ten umocňují netradiční motivy a výjevy, které se objevují také na botách Iron Fist. Nejinak tomu je i u balerínek. Baleríny Iron Fist „zdobí“ motivy umrlců, lebek a koster, které jsou kombinovány s růžovým pozadím, pestrobarevnými květinami a výraznými barvami. Baleriny Iron Fist vyhledávají ty, které se chtějí od ostatních odlišovat, milují originální a neotřelé věci a své okolí rády provokují.

Baleríny Marco Tozzi

Baleríny německé značkové obuvi Marco Tozzi nabízejí ženám možnost vybrat si boty podle jejich představ. Značka Marco Tozzi si je totiž vědoma, že každá žena dává přednost něčemu jinému. Jedna vyznává sportovní styl a od balerínek požaduje vzhled ve sportovním duchu, druhá miluje městskou módu, a tak chce nosit elegantní obuv, jiná upřednostňuje romantickou a něžnou módu. Balerínky Marco Tozzi jsou navíc vyrobeny z textilu v kombinaci se syntetickými materiály, a proto se dobře udržují čisté, jsou odolné, lehké a příjemně se nosí.

Baleríny Crocs

Každá z nás zná (a doma jistě má) nazouvací či plážové boty značky Crocs. Ale víte, že americká značka Crocs vyrábí také gumové balerínky? Jsou stejně praktické, lehounké a pohodlné jako jakékoliv jiné boty od této značky. Přizpůsobí se každé noze a vytvarují se podle ní. Číslování je navíc odstupňované po půlkách, takže boty jsou vyráběny ve velikosti 37, 37,5 atd., což mně osobně velmi vyhovuje. Gumové baleríny Crocs se lehce udržují, jsou snadno omyvatelné a antibakteriální. Z pestrobarevné nabídky balerínek (růžová, fialová, hnědá, tyrkysová aj.) mne nejvíce zaujaly balerínky v barvě modré (barva modrá k vodě dobrá:). Boty se hodí jak na pláž, tak přímo do vody (nemusíte si tedy s sebou brát náhradní obuv do vody), a protože mají gumový povrch, na slunci za pár minut uschnou. Stejně tak ale je využijí i ženy, které upřednostňují dlouhé procházky, výlety a návštěvy hradů a zámků před lenošením u vody a které chtějí svým nohám dopřát komfort a pohodlí.

Baleríny Aldo

Kanadská značka obuvi Aldo při výrobě svých balerín střídá materiály, jednou jsou baleríny Aldo vyrobeny z pravé kůže, jindy ze syntetických materiálů nebo třeba z textilu. Je to proto, aby se trefila do vkusu žen, každá z nás totiž upřednostňuje jiný materiál. Pestrobarevné baleríny Aldo jdou ruku v ruce s trendy, které se objevují ve světě. Elegantní baleríny Aldo tak mohou být do špičky nebo naopak mít kulatou špičku, otevřenou i zavřenou špičku, balerínky Aldo mohou být nazouvací, že do nich snadno vklouznete, nebo mít pásek přes nárt či pásek kolem kotníku. Dámské balerinky Aldo mohou být prošívané, poseté ozdobnými kamínky, ozdobené mašličkou nebo barevnými a zvířecími potisky aj.

Baleríny OJJU

Originální a kvalitní baleríny s českým rukopisem za skvěle nízkou cenu, to jsou baleriny značky OJJU. OJJU patří do skupiny vlastních značek, které buduje český e-shop s módou Zoot. Boty OJJU se podle tuzemských návrhářů vyrábějí ve Španělsku. Základní surovinou na výrobu těchto krásných balerínek je pravá jemná kůže. Na své si přijdou také příznivkyně semišové úpravy obuvi. Baleríny OJJU lze hodnotit jako krásné a elegantní boty, které ženy rády nosí a milují, protože jim dělají radost.

Baleríny Colors of California

Dámské a dětské baleríny italské značky obuvi Colors of California jsou vyrobeny z odolného plastu, který je voděodolný, hypoalergenní a na noze příjemně sedí. Poznávacím znamením balerínek Colors of California jsou tři zabudované cvočky po stranách bot. Pestré a syté barvy balerín evokují jarní atmosféru, jejich hravé a veselé zpracování navozuje letní pohodu a přináší svým nositelkám pozitivní náladu.

Baleríny Blowfish

Baleríny kalifornské značky obuvi Blowfish se příjemně nosí a na nohou vypadají fakt dobře. Není se co divit, značka Blowfish klade důraz na kvalitní zpracování a také na detail. Barevné provedení balerín a určitá dávka hravosti evokuje slunečné Malibu, odkud značka Blowfish pochází.

Baleríny Xti

Balerínky od španělské značky Xti jsou navržené pro ženy i dívky. Baleríny Xti zaujmou spoustou drobných zdobných prvků jako je prošívání, ozdobné mašličky, flitry a cvočky. Pro letní horké počasí jsou baleríny od Xti přizpůsobené perforací, aby boty dobře odvětrávaly. Xti si hraje na balerínách s mnoha motivy: nadchne leopardí vzor nebo indiánský vzor. Nejen mladší děvčata potěší výběr balerín v mnoha pastelových barvách.

Baleríny Gabor

Kožené baleríny na nízkém 2centimetrovém podpatku, které na nohou působí velmi elegantně, balerínky v černé barvě, perforované baleríny s průstřihy, balerínky z lesklé kůže... tyto a mnohé další modely balerín na trh přináší německá obuvnická značka Gabor. Gabor je známá především tím, že všechny boty vyrábí v evropských státech, tudíž nehrozí import z asijských zemí. Boty této značky jsou synonymem pro luxus, kvalitní zpracování a eleganci. Číslování bot je alespoň tedy mně sympatické, protože boty jsou číslovány po půlčíslech a jsou vyrobeny v několika různých šířkách, proto boty padnou i ženám, které mají širší nožní klenbu. Boty lze vzít na formální schůzku, jednání či poradu, stejně jako na procházku městem. Díky vyměkčené stélce se budete cítit i při delší chůzi příjemně.

Baleríny Pretty Ballerinas

Baleríny španělské značky obuvi Pretty Ballerinas mají jednu zvláštnost. Jsou totiž pojmenovány po slavných hollywoodských osobnostech (Shirley Temple, Rosario Dawson aj.), aby si každá žena mohla vybrat baleríny podle svého stylu. Navíc se značka Pretty Ballerinas specializuje na výrobu balerínek, takže moc dobře ví, jaké jsou aktuální trendy, jaké střihy jsou šik, jaké barvy zrovna letí, jaké materiály je vhodné použít apod., a to se snaží zkombinovat s ženskou představou o elegantní a stylové obuvi.

Baleríny Kickers

Francouzská značka obuvi Kickers, která má více jak 40letou tradici, vyrábí boty z toho nejluxusnějšího materiálu - z kůže. Nejinak tomu je i u balerín Kickers. Kůži najdeme jednak na svršku boty, tak také na vnitřní stélce. Právem jsou baleríny Kickers považovány za známku luxusu a elegance. Baleríny jsou určeny jak ženám, tak malým slečnám. Z barev převažují klasická černá, přírodní i pastelové odstíny.

Baleríny Adidas

Baleríny německého módního velikána Adidas se nesou ve sportovním duchu stejně jako trička, tepláky, mikiny, bundy, obuv, tašky, kabely a ostatní doplňky této značky. Balerínky Adidas jsou určeny všem sportovně založeným ženám, které se i ve sportovní obuvi chtějí cítit žensky. Baleríny Adidas jsou vyrobeny z kombinace syntetiky a textilu a jsou dodávány i v dětských velikostech. Mezi nejoblíbenější kolekce balerínek od Adidasu patří baleríny Adidas Neo.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico