Aktovka

Pánské aktovky, aktovky do školy.

Aktovky z kůže

Nic nevypadá elegantněji než aktovky z kůže. Kožené aktovky jsou vyrobeny z luxusního materiálu, kterým je pravá kůže. Koženou aktovku nosí jak muži, tak ženy a symbolizuje jejich módní zanícenost, smysl pro detail a oblibu v kvalitním zboží.

Aktovky z kůže patří k doplňkům byznysmena i člověka, který se rád obléká ležérně a stylově. Kožené aktovky jsou v současnosti velmi vyhledávaným módním artiklem.

Aktovky přes rameno

Aktovky už dávno nejsou výhradně mužským módním doplňkem. Módním trendem jsou dámské aktovky přes rameno, které se hodí jak k ležérnímu stylu oblékání, tak k vintage nebo retro módnímu stylu.

Aktovky přes rameno jsou nejen hezké dámské doplňky, ale také praktické prostorné kabelky, které pro svůj velký objem pojmou dostatek věcí, které moderní žena při cestě do školy, do práce nebo ze zaměstnání potřebuje vtěsnat do své kabelky. Aktovka přes rameno s dlouhým nebo delším popruhem zažívá vzestup oblíbenosti také díky tomu, že dnes lidé s sebou běžně nosí tablet s velikou úhlopříčkou nebo rovnou notebook, která váží nějaké to kilo – a v takovém případě je popruh na rameno přidělaný k brašně nebo aktovce žádaným pomocníkem. Aktovkám přes rameno před aktovkami do ruky dnes proto dávají přednost nejen ženy, ale také muži.

Malé aktovky

Aktovka už není výhradně pánskou záležitostí. Své o tom ví i módní značky, které na trh přinášejí dámské aktovky menších rozměrů. Malá aktovka se totiž výborně hodí do ženské ručky, a tak žena nemá problém aktovku unést. Navíc malé aktovky vypadají něžně, roztomile a romanticky.

Menší aktovky se mohou nést v duchu retro, vintage i byznys stylu, ale mohou vypadat i elegantně či sportovně. Malé aktovky se vyrábějí také pro muže, ne každý totiž nosí v aktovce rozměrné šanony. Malá aktovka je stylový doplněk jak pro ženy, tak pro muže.

Školní aktovky

Dětská školní aktovka je určena dětem navštěvujícím první stupeň základní školy. Zvláště prvňáčkům, a tomu odpovídá i stavba celé aktovky. Dětská školní aktovka dodržuje ergonomická pravidla – má vyztužená a pevná záda, aby se dětem na zádech dobře nosila a aby děti ze školní aktovky záda nebolela.

Dále má školní aktovka pevné dno, aby stála, když ji dítě někam položí, a obsahuje postranní kapsy (třeba na láhev s pitím), přední kapsy (třeba na penál nebo svačinu). Samozřejmostí už dnes jsou reflexní a výrazné prvky. Čím se školní aktovka odlišuje od školního batohu je zapínání na klopu, takže školní aktovky vytvářejí oblouk, který drží svůj tvar. Školní aktovky jsou potištěny nekonečným množstvím vzorů, obrázků, animovaných hrdinů a jiných trendových záležitostí; je to zpravidla také jediná věc, ve které se holčičí aktovky odlišují od aktovek pro kluky. Velkou výhodou školní aktovky je její stabilita a pevný tvar, takže se vnitřní obsah aktovky (sešity, knihy) tak rychle nepoškodí a zůstane odolný proti nejobvyklejší dětské činnosti – házení aktovky do rohu.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico