Šusťáková bunda

Šusťákové bundy.

Vítr skučí, fouká a chlad zalézá až pod kůži, ale nás, co nosíme šusťákovou bundu neprofoukne! A to platí pro muže, děti i ženy.

Větrovka, anorák, šusťáková bunda – tři označení pro bundy s velmi podobnými vlastnostmi.

Kdysi, v dobách normalizační módy - nemódy, muži a ženy vyráželi na výlety téměř výhradně v šusťákové bundě. Od té doby ale vývoj textilních materiálů pokročil a dnes má šusťák zdatnou konkurenci v jiných syntetických látkách. Dnešní větrovky a anoraky se nevyrábějí jen ze šusťáku, ale také třeba z nylonu a všudypřítomného polyesteru.

Klasické šusťákové bundy se změnili i co se týče střihu. Dnes se mnohem více dbá na stylové provedení, které splňuje nejen funkční, ale také přísná módní kritéria. To hlavní ale větrovce zůstalo: je to lehká a nepromokavá (nebo vůči vodě alespoň značně odolná) sportovní bundička na hory, turistiku, ale i sport, běhání, jízdu na kolo a běžné chození po městě, která výborně chrání proti větru a nepřízni počasí, má kapuci, tenkou podšívku (nebo je zcela bez podšívky) a často také nabídne tolik oblíbenou velkou průchozí kapsu na břiše, tzv. klokánku.

Podívejte se zde na dámské šusťákové bundy, pánské šusťákové bundy i unisex větrovky a bytelné a voděodolné anoraky a vyberte si tu nejlepší klasickou sportovně laděnou bundu pro sebe a užijte si v ní aktivně jaro, léto i podzim.

07. 01. 2020, aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: