Peněženka

Dámské a pánské peněženky.

Dámské peněženky

Dámská peněženka je nejen praktický pomocník, brašnička na peníze, ale také módní doplněk. Proti dámské kabelce nebo psaníčku možná zdánlivě nenápadný módní doplněk, ale opravdu jen zdánlivě.

Peněženky pro ženy často vynikají nápaditým designem, výběr je obrovský, takže si každá žena snadno vybere dle svého vkusu, dokonce i ta, která dává přednost klasické, jednoduché a „obyčejné“ dámské peněžence. Dámské peněženky jsou vyráběné z mnoha různých materiálů: kožené peněženky, textilní peněženky, koženkové, plastové, silikonové a z dalších i exotičtějších látek a materiálů.

Dámská peněženka mívá oproti té pánské větší rozměry, je tak proto také ideálním místem s dostatečnou plochou, na kterém vyniknout nejrůznější ozdoby, obrázky, nápisy, vzory, flitry, cvočky a podobné prvky a motivy, které neodmyslitelně patří na každý módní doplněk pro ženy. Škála zdobných motivů je veliká a rozmanitá.

Na peněženkách najdeme milé až infantilní obrázky a vzorky, které si zamilují nejen mladší dívky, ale každá hravá duše. Pokud dáváte přednost elegantnímu vzhledu můžete si koupit například peněženku z prvotřídního materiálu, tedy z kůže, která bude hladká, jednobarevná a decentně zdobená lesklými kovovými plíšky.

Mezi těmito dvěma póly se pak ocitá celý rozmanitý sortiment peněženek, na nějž se alespoň z části můžete podívat v tomto katalogu dámských peněženek. Kolekce čítá mnoho typů peněženek v různých stylech.

Kromě vzhledu je ale u dámských peněženek důležitá i ona druhá, praktická část. Peněženka pro ženy vyniká množstvím nejrůznějších kapes, přihrádek a „tajných zákoutí“. Kromě uzavíratelné kapsičky na drobné mince a oddělené sekce na menší a větší bankovky nesmí chybět zásuvné přihrádky na platební, zákaznické a slevové karty, plastová průhledná přihrádka na osobní doklady a oddělená zóna třeba na malé průkazkové fotografie nejbližších.

Pánské peněženky

Nosit zmuchlané ruličky bankovek po kapsách může signalizovat chronickou nepořádnost nebo určité sociální postavení. My ostatní muži, kteří nepatříme mezi bordeláře ani pozéry a kteří máme rádi v penězích pořádek, dáváme už jen z těch praktických důvodů přednost klasické pánské peněžence.

I ta docela obyčejná pánská peněženka pojme bankovky i mince, platební a kreditní karty, občanku, řidičák, průkazku zdravotní pojišťovny a další nezbytné doklady. Pánské peněženky se řadí také mezi oblíbené dárky pro muže.

A v takovém případě se většinou z té obyčejné kožené, textilní nebo koženkové praktické taštičky na peníze stává luxusní módní doplněk, na něž jsou kladeny ty nejvyšší nároky co se týče kvality materiálu, kvalitního zpracování a elegantního nebo jinak stylového vzhledu.

Takovou peněženku se pak žádný muž nestydí vytáhnout z kapsy, doširoka rozevřít a zaplatit své drahé polovičce něco krásného, ať už přehnaně drahého nebo zdánlivě levného; hlavně že bez zbytečných plků, otálení a řečí. A tak to přeci má být. Peníze jsou oběživo, tak mají obíhat, z peněženek se kutálet do světa.

Kožená peněženka

Kožená peněženka může být skvělý dárek pod stromeček a vlastně nejen na Vánoce. Koženou peněženku můžete darovat manželovi, tatínkovi, ženě, muži nebo dospívajícímu dítěti také k narozeninám, jmeninám nebo třeba k výročí, protože takovou pěknou koženou peněženkou se člověk nemůže splést (peněženku používá skoro každý), druhého potěší a dopřeje mu radost nejen z využívání praktické stránky peněženky, ale také z elegantně vypadajícího módního doplňku.

Pánské a dámské kožené peněženky nejenže vypadají luxusně, ale také jsou vyrobeny z luxusního materiálu – z kůže (ať už té pravé nebo umělé). Ženy ocení kvalitní materiál a elegantní design kožené peněženky, muži dokonalé zpracování kožených peněženek a vás může těšit, jak skvělý (třeba vánoční) dárek jste vybrali.

Peněženka na mince

Papírových věčně málo, zato drobáky čili drobné kovové mince tíží kapsu a tahají ji k zemi. Kam s nimi? Do peněženky na mince a drobné peníze. Dříve nosili lidé (kteří nesmrděli korunou) u pasu kožený váček s mincemi, dnes si místo pytlíku můžete koupit krásnou stylovou peněženku,jejíž design vás rozveselí, rozněžní, prostě nadchne.

Vybírat se dá z peněženek s rozmanitými obrázky, vzory a potisky. Značkové malé peněženky kromě krásného a zajímavého vzhledu nabízí i prvotřídní materiál. Vyrábějí se např. z kůže, textilu nebo i umělé hmoty (pvc).

Časté bývají kovové prvky, někdy bývá součástí peněženky krátký řemínek na držení, takže z peněženky na mince vznikne vlastně malá taštička. Zapínání bývá řešené nejčastěji na zip, případně pomocí přezky.

Malá peněženka na mince navíc nemusí mít pouze obligátní čtvercový či obdelníkový tvar, ale může vypadat mnohem nápaditěji: třeba může být vytvarovaná do podoby roztomilého zvířátka, srdíčka, kruhu apod.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico