Lodičky

Dámské lodičky. Velký výběr. Snad neexistují oblíbenější dámské boty než lodičky.

Kožené lodičky

Dámské lodičky patří k ženám odjakživa. A když jsou navíc elegantní lodičky vyrobeny z kvalitního materiálu, jakým je kůže, pak je to teprve ta správná kombinace. Kožené lodičky se velmi dobře udržují a jsou odolnější a pevnější než boty ze syntetických materiálů. Kožené lodičky s vysokým podpatkem vypadají na dámských nohou neodolatelně a luxusně, a proto po nich sáhneme, kdykoli nastane příležitost (a tou nemusí být pouze plesová sezona nebo společenská událost :-).

Lakované lodičky

Proč ženy obouvají lakované lodičky? Protože jsou elegantní, noblesní, luxusní, nádherné, slavnostní, jedinečné, vytříbené. A to platí pro ty botičky z hladké kůže v lakované úpravě i pro ty dámy, které ty boty nosí, a stejným přívlastky se dají zahrnout také ty slavnostní příležitosti a akce, na které si lakované lodičky ženy berou: večírek, ples, svatba, významná pracovní schůzka, narozeninová párty nebo prostě výjimečně krásný den a dobrá nálada.

Lesklé lakované lodičky zkrátka na nohou jen září, jsou tak dominantně nepřehlédnutelné, sálá z nich ženskost, a mnohem více než jiné dámské boty na sebe vztahují pozornost. Ať už jsou decentně černé, romanticky červené nebo vášnivě rudé, slavnostně bílé (svatební) nebo třeba modré, růžové, hnědé či béžové barvy. Lakovaná kůže vypadá excelentně ve všech barvách.

K lakovaným lodičkám tak nějak automaticky patří vyšší jehlový podpatek. Stylově vypadá ale také obuv na platformě nebo nižších podpatcích, v kterých dámy hravě přečkají i večírek, jež se protáhne do brzkých ranních hodin.

Semišové lodičky

Semišové lodičky patří ke klasice v dámské obuvi. Semišové lodičky jsou vyrobeny z broušené kůže, která je příjemná na dotek, ale která je také háklivá na různé nečistoty a prach. K ošetření slouží různé speciální pěny, které semišovou lodičku udrží v perfektním stavu, takže se není třeba obávat brzkého poničení.

Semišové nebo také sametové lodičky se chlubí vysokými jehlovými podpatky, ale najdeme mezi semišovou obuví i nízké široké podpatky, které ženám, které nejsou zvyklé nosit boty na vyšších podpatcích, při chůzi dodají potřebnou stabilitu. Semišové lodičky se pyšní mnoha barvami.

Samozřejmě mezi nimi převládají tmavé odstíny (černá, tmavě hnědá, šedá), ale nechybí semišové lodičky v barvě růžové, vínové, okrové, oranžové, žluté, modré či zelené.

Lodičky na jehlovém podpatku

Dámské botníky zdobí nejedny lodičky na jehlovém podpatku. Je to proto, že ženy k lodičkám na jehlových podpatcích tak nějak citově přilnuly, jen stěží jim odolají, když je vidí, lodičky na jehlových podpatcích ženy od pradávna (tedy od doby, kdy se boty začaly vyrábět) zbožňují.

Dámy, které se rády oblékají vkusně a elegantně, nedají na kožené lodičky s jehlovým podpatkem dopustit, protože tato dámská obuv dotváří jejich image. Blýskavé lodičky s jehlovým podpatkem ženám prodlužují nohy a velmi dobře se na nich vyjímají, takže ženy vypadají krásně a neodolatelně.

Kdo si myslí, že v lodičkách na jehlovém podpatku může chodit jen málokterá z žen, se mýlí. Jehlový podpatek u lodiček nemusí být deseticentimetrový, vyrábí se i lodičky s jehlovým podpatkem nízkým, tak aby vyhovovaly i ženám, které preferují obuv s nízkým podpatkem.

Lodičky na platformě

Proč si koupit lodičky na platformě? Dámské boty s platformou jsou pohodlné a přitom zachovávají všechny přednosti obuvi na vysokém podpatku – tedy lodičky na platformě jsou krásné, vypadají elegantně i svůdně, opticky prodlužují nohy a zúží kotníky, což ocení snad každá žena, díky platformě jsou lodičky stabilnější než na tenkých kónických nebo jehlicových podpatcích.

Lodičky na platformě se hodí na nošení do obchodů, zaměstnání i na oficiální večeři nebo večírek. Díky pohodlí, jež poskytují, si v nich dokonce můžete dovolit i celodenní chození po kanceláři.

Lodičky na platformě mohou mít otevřenou nebo zavřenou špičku, špička může být také kulatá. Dle designu boty mohou být tyto lodičky opatřeny také řemínkem kolem kotníků. Nejčastějším materiálem je kůže: kožené lodičky, to může znamenat pravá přírodní kůže, ale častěji to bude syntetická eko kůže..

Lodičky Melissa

Boty brazilské značky Melissa se od ostatních bot odlišují především ve dvou věcech. První odlišností je, že dámská obuv Melissa je vyrobena z plastu, a tou druhou: boty Melissa příjemně voní po bonbonech. Značka Melissa navíc klade důraz na ekologicky šetrný materiál, z nějž obuv vyrábí, a proto všechny typy bot (baleríny, plážová obuv, lodičky, gumáky, kotníkové botky) se vyrábí ze speciálního materiálu Melflex. Melflex je lehký, voděodolný, hypoalergenní a recyklovatelný materiál, který je navíc napuštěn ovocnou vůní. Řekněte samy, kdo by nechtěl, aby mu nohy voněly třeba po mandarinkách nebo marshmallownech?

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico