Converse

Módní značka Converse.

Americká módní značka Converse, kterou založil v roce 1908 Marquis M. Converse. Společnost se nejdříve specializovala na výrobu gumových podrážek, později sortiment rozšířila o tenisové a basketballové boty. Dnes nabízí nejen mnoho typů tenisek a bot jak pro muže, ženy i děti, tak i svoji řadu módního a trendového oblečení nejen pro mladé. Dostupná jsou trička, mikiny, tílka, kalhoty aj. V současné době společnost sídlí v Massachusetts a je dceřinou společností firmy Nike.

Outfit podle značky Converse

Batohy

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Čepice

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Kšiltovky

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Mikiny

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Ponožky

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Tašky

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Tenisky

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Trička

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Ostatní

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

O značce Converse

Nechcete vypadat nudně? Noste „conversky“!

Mottem společnosti v této kampani je: Boty jsou nudné, noste tenisky Converse (Shoes are Boring. Wear Sneakers. Converse).

V kampani popisuje rozdíly mezi botami a teniskami Converse. Takže např. boty vás svazují (obrázek manažera), v teniskách jste uvolnění a můžete dělat, co chcete (punkeři). Boty si berete na párty (záběr na taneční parket), tenisky nosíte po párty (parta lidí sedí u stolu). V botách běháte za svítání. V teniskách se za svítání vracíte domů.

Converse a Bart Simpson

Na teniskách Converse z aktuální jarní kolekce se objevila oblíbená animovaná postavička Bart Simpson. Je zajímavé, že na obrázku Bart nejede na skatu nebo nějak jinak nesportuje, ale že je vyobrazen v jedné ze svých několika nemnohých „intelektuálních poloh“, když za trest opisuje křídou na školní tabuli větu „co už nebudu dělat“. Schválně, jestli rozluštíte, co tentokrát Bart píše za větu? Pokud se vám to nepodaří, obrázek není příliš veliký, odpověď najdete na konci článku.

Konversky

Konversky“ se stále nesou v tom duchu, jak je známe – rozmanité střihy, pestré barvy a neotřelé vzory. Navíc jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů (textilie, kůže, semiš). Vybrat si můžete tenisky kotníkové i nízké, vyteplené i bez hřejivé vložky, na klínku i sportovní.

Někteří si potrpí na obnošený efekt nebo na retro vzhled, a i s tím značka Converse počítá. Stejně jako s tím, že u některých typů kecek Converse se nerozlišuje, zda jsou určeny pánům či dámám, mají prostě univerzální označení: unisex.

Novým prvkem jarní kolekce obuvi Converse je, že některé tenisky se pyšní postranním zipem, takže už se nemusíte zdržovat neustálým zavazováním tkaniček.

Řady obuvi Converse v jarní a letní kolekci

Converse přichází s třemi kolekcemi bot na jaro a léto 2014 (ChuckTaylorAll Star, CONS a Skate kolekce), které daly vzniknout celkem 16 řadám tenisek. Tyto druhy tenisek se od sebe liší jednak vzhledem, jednak materiálem a také tím, k čemu jsou určeny (obuv na skate, tenisky k džínům, boty k šatům...). 

ChuckTaylorAll Star

 • ChuckTaylorAll Star The Simpsons (unisex)
 • ChuckTaylorAll Star Prints (pro ženy)
 • ChuckTaylorAll Star SeasonalColors (pro ženy)
 • ChuckTaylorAll Star Side Zip (pro ženy)
 • ChuckTaylorAll Star Colors (unisex)
 • ChuckTaylorAll Star TieDye (unisex)
 • ChuckTaylor Star Platform Plus (pro ženy)
 • ChuckTaylorAll Star WellWorn (unisex)
 • ChuckTaylorAll Star Street (unisex)
 • ChuckTaylorAll Star Dainty (pro ženy)

CONS

 • CONS Star Player Plus (unisex, pro muže)
 • CONS Star Player (unisex, pro muže)
 • CONS Pro LeatherVulc (unisex, pro muže)

Skate kolekce

 • AERO S
 • Gates
 • Rune  II
 • KA II

Z jarní/letní kolekce tenisek Converse se dají vybrat moc pěkné kousky, takže už se moc těším, s čím Converse přijde na podzim.

A cože to Bart Simpson píše křídou na onom obrázku na teniskách Converse?

I will not waste chalk (nebudu plýtvat křídou).

Tenisky Converse

Kdo by neznal tenisky americké značky Converse? Ačkoli značka Converse se snaží každou sezonu boty něčím vylepšit, ozvláštnit, něčím okořenit a v lecčems obnovit, konversky jsou už takovou starou dobrou klasikou. Obuv Converse je vyrobena z prvotřídních materiálů, je určena ženám i mužům, popř. oběma (označení unisex), a její design je různorodý (popisky, potisky, batikované vzory, omšelý vzhled, mramorové a vyšisované pozadí, květinové motivy aj). Co je však nejdůležitější - konversky na nohách vypadají prostě božsky!

Batohy Converse

Conversky jsou světoznámé a velmi oblíbené tenisky. Legendární kecky od Converse se staly fenomenem, který v tom dobrém zasáhl generace lidí napříč celou společností. Sortiment značky Converse ale s produkcí bot nekončí. Podobného streetového ducha, jakým oplývá obuv od Converse, mají také trička a mikiny nebo praktické doplňky jako batohy, tašky, kabely přes rameno, peněženky nebo batůžky pro děti. A pokud vás napadla otázka, jak asi takový batoh od Converse vypadá, jste tady na správném místě. Batohy Converse mají sportovní ražení, k čemuž patří vypolstrovaná záda pro pohodlné nošení, pevné popruhy, bezpečné zapínání na zip a nabízejí dostatek prostoru např. i pro učebnice do školy, ale navíc s batohem Converse na zádech podtrhnete svůj outfit, pokud je tedy vaše oblečení laděno spíše do street, urban nebo třeba hip-hop stylu, ale také pokud preferujete ležérnější nebo sportovní vzhled.

Mikiny Converse

Mikiny Converse jsou stejně jako tenisky Konversky neodmyslitelnou součástí streetové módy. Americká značka Converse vyrábí sportovně laděné mikiny, které jsou ikonicky spjaté se sporty jako ježdění na skatu, kolečkových bruslích, parkour a podobnými sporty, jejichž „hřištěm“ bývá ulice. Mikina od Converse spadá ale také do kategorie módní mikiny nebo mikiny pro volný čas. Nejoblíbenější mikina od Converse je ta s kapucí (a mohutnou tkaničkou u kapuce), s nápisem Converse a obrázkem pěticípé rudé hvězdy na hrudi (hvězda a celé logo této značky ale může mít na jednotlivých kouscích oblečení ale i jinou barvu). Converse připravuje kolekce mikin pro muže i ženy a také unisex mikiny. Nejčastěji se tyto mikiny oblékají přes hlavu, ale některé kousky oblečení mají také zip na zapínání. Mikina od Converse se nejlépe nosí (jak jinak) ke stylovým keckám Konverskám.

Stylamo | 20. 12. 2019, aktualizováno: 01. 09. 2020
Converse
Converse

Štítky: