Čepice

Dámské a pánské čepice. Čepice na zimu, kulichy, čepice s bambulkou, kšiltovky.

Dámská čepice

Mrazivé a chladné počasí nás neatakuje už jenom po ránu, ale celičký den, a tak se ke slovu dostávají dámské zimní čepice. Zimních čepic pro ženy existuje opravdu hodně a není vždy jednoduché si vybrat tu pravou, čepici s tím správným střihem a ve správné módním stylu.

Čepici na zimu ale prostě potřebuje každá žena (i když třeba vlastní bohaté a husté kadeře, které kromě toho, že hezky vypadají, dokáží hlavu i uši v chladném počasí zdánlivě zahřát).

Navíc na čepici klademe stejné nároky jako na ostatní kousky oblečení a dámská čepice musí navíc co jak nejvíce „respektovat“ mnohdy tak pracně upravovaný ženský (či dívčí) účes. Zimní čepice pro ženy musí perfektně sedět, fakt dobře vypadat a ještě musí skvěle zahřát.

Nebojte se experimentovat a zvolit třeba čepici, která úplně nekopíruje váš běžný všední osobní styl, ale která zato váš outfit rozzáří jako hebká sněhová vločka na Vánoce, jako něco výjimečného. Budete se divit, kolik se i ve veselé dámské čepici s bambulkou skrývá elegance.

Na výběr jsou například klasické jednoduché hučky, moderní barevné kulichy s bambulemi, elegantní pletené čepice, oblíbené sportovní kšiltovky, vyteplené ušanky s kožíškem či trendové čepice zdobené různými aplikacemi.

Pánská čepice

Chlapi, nestyďte se! Je zima, čepici na hlavu! Čepičku na hlavě nenosí jen kluci. I pánská čepice může vypadat na hlavě muže mužně. A navíc některým z nás dokonce dokáže i pozvednout sebevědomí (čti: zamaskuje pleš :).

Nejvhodnější čepice pro muže do chladného počasí je typ čepice beanie. Jde o univerzální konzervativně vypadající čepici, která sluší snad každému. Do větší zimu se potom hodí teplá pletená čepice či klasický kulich. Jen by to pánové, pokud si nekupují čepici na zimní sporty, neměli s těmi bambulkami na čepici příliš přehánět.

Přeci jen není vždy nutné ze sebe dělat kašpárka. V teplé čepce se v zimě budu cítit lépe i ten nejvíce otužilý muž. Ale čepice, to nejsou pouze čepice na zimu. Pánům sluší kšiltovky, bekovky a další čapky, které se nosí celoročně – mno a umělecky založeného muže poznáte podle toho, že na hlavě má rádiovku.

Zimní čepice

V zimě se nosí pořádné zimní čepice, aby nemrzly uši a nebyla zima na hlavu. A to se netýká jen prostovlasých lidí, ale stejně tak i těch, kteří se mohou pochlubit hustou kšticí a huňatou hřívou, jež by měla sama o sobě dostatečně zahřát. Není tomu ale tak, čepice na hlavě je v chladném počasí prostě nutnost pro všechny.

A jelikož to naštěstí dobře vědí i módní návrháři, dají se v obchodech koupit nepřeberné množství různých čepic, které se dají sladit s jakýmkoliv outfitem a uspokojí vyznavače mnoha různých módních stylů.

Klasika je pletená čepice s bambulkou, kterou nosí především děti, dívky a rozverné ženy. Zimní čepice s „postranicemi“ na uši, které jsou zakončené jakýmisi prodlouženými pletenými copánky, na jejichž koncích bývá také roztomilá bambulka, dokonale zahřejí nejen hlavu, ale i uši; a především perfektně chrání proti mrazivému větru.

Pro hravé lidičky, a to nejen děti, ale také muže i dámy, existují veselé čepičky s různými ksichtíky, nosánky a vtipnými tykadly, oušky a anténkami. Taková vtipná čepice, co vypadá jako medvídek, panda nebo čepička trpaslíka, nenechá nikoho chladným! Když je venku hodně chladno, nasaďte si pleteného kulicha. A když za oknem řádí sněhová bouře, nevycházejte na ulici bez pořádné beranice.Čepice na zimu. Vyberte si čepici na zimu, která vás nejen zahřeje, ale které se vám také bude líbit.

Kulich

Co by to bylo za zimu bez pravého nefalšovaného zimního kulicha? Do módy se vracejí retro kulichy s obrovskou bambulí (které však vypadají trochu jinak, než jak si je pamatujeme z našeho dětství :-), ale k trendovým zimním pokrývkám hlavy patří i stylové pletené čepice bez bambulek, které sice nemají s typickými vlněnými kulichy nic společného, nicméně na dámských i pánských hlavách vypadají moc pěkně.

Čepice s bambulí

Správná zimní čepice má bambuli. Čepice s bambulí jsou v módě už řadu desetiletí a stále se v různých obměnách a s novými designovými nápady do módy vracejí. Bambulka na čepici se líbí dětem. Veselé bambule zdobí rozverné pestrobarevné čepičky a kulichy pro ženy.

A sportovní čepice s bambulí mají na hlavě třeba také muži, kteří si hrají na tvrďáky a zběsile brázdí sněhové závěje na snowboardu.

Pletené čepice, úpletové nebo třeba fleesové čapky s bambulí patří do zimní kolekce mnoha předních módních značek s dámskými i pánskými módními doplňky.

Čepice beanie

Beanie znamená v češtině čepice, jenže oproti českému výrazu čepice není beanie ledajakou čepicí...

Čepice typu beanie je lehká zimní a podzimní čapka, co má – na rozdíl od tradičního kulichu s retro bambulkou – opravdový moderní styl. Patří ke stálicím zimní a podzimní módy. Čepice beanie není jen oblečením do zimy, ale vybraným módním doplněk, který neodmyslitelně utváří městkou módu, dobře se dá sladit se sportovně laděným outfitem, sedí jí street styl, urban či casual.

Čepku typ beanie rádi nosí ženy i muži, sluší mladým i lidem věkově starším, ale nejraději čepici střihu beanie nosí mladí, nadějní, dynamičtí a progresivní pánové. V pletené variantě se trendovými velkými designovými „oky“ jsou vlněné beanies čepice skvěle vypadající dámskou pokrývkou hlavy.

Kšiltovky

Čepice s kšiltem.

aktualizovano 20. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico